Zatrzymano sprawcę fałszywego alarmu bombowego

bomba

bombaDzierżoniów.6 grudnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali sprawcę zgłoszenia o podłożeniu bomby w Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie, które miało miejsce 28 listopada. Sprawcą okazał się 46-letni mieszkaniec naszego powiatu.

 6 grudnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali sprawcę zgłoszenia o podłożeniu bomby w Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie, które miało miejsce 28 listopada. Sprawcą okazał się 46-letni mieszkaniec naszego powiatu.bomba

Zatrzymanie było możliwe dzięki intensywnej i żmudnej pracy specjalnej grupy powołanej przez komendanta, składającej się z funkcjonariuszy komórki śledczej i operacyjnej. Prokurator przedstawił już podejrzanemu zarzuty z art. 224a&1 kk i 232&1 kk za wywieranie groźbą bezprawną na czynności sądu poprzez zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

46-latek przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że na ten dzień miał wyznaczoną rozprawę w sądzie. Podejrzany nie chciał jednak, aby ona się odbyła w wyznaczonym dniu i z tego powodu zdecydował się na tak drastyczny krok. Teraz mężczyzną zajmie się ten sam sąd, w którym zgłosił o podłożeniu bomby.

td-24.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *