Zarzuty dla byłego prezydenta Wałbrzycha

kruczkowski1

kruczkowski1Piotrowi Kruczkowskiemu może grozić nawet 10 lat więzienia. Chodzi o obsadzanie rad nadzorczych miejskich spółek w 2008 roku. Według prokuratury było to robione niezgodnie z prawem. Były szef gminy nie przyznaje się do winy.
Piotrowi Kruczkowskiemu może grozić nawet 10 lat więzienia. Chodzi o obsadzanie rad nadzorczych miejskich spółek w 2008 roku. Według prokuratury było to robione niezgodnie z prawem. Były szef gminy nie przyznaje się do winy.
kruczkowski1
Kruczkowski zarzuty usłyszał we wtorek rano. Gdy wyszedł z prokuratury nazwał je absurdalnymi, a całą sprawę określił jako „nagonkę prawną”. Wiadomo, że chodzi o działania z pierwszych miesięcy 2008 roku. – Zarzut jest związany z powołaniem do pełnienia funkcji członków rad nadzorczych do więcej niż jednej spółki komunalnej. Chodzi o cztery osoby, trzy powołane zostały do spółki Aqua – Zdrój, jedna do Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych – tłumaczy Marcin Witkowski, zastępca prokuratora rejonowego w Wałbrzychu. Według śledczych Piotr Kruczkowski przekroczył swoje uprawnienia, ponieważ te osoby w chwili powołania zasiadały już w innych radach. A takich funkcji łączyć nie można. Ten czyn zagrożony jest karą więzienia nawet do 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *