Żarowianie mają ciekawe pomysły

Cztery inicjatywy żarowian zostaną zrealizowane w ramach projektu Gminna Kultura Powszechna.

Dzięki wsparciu, które Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie otrzymało z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ będą zrealizowane następujące projekty: warsztaty komiksu i bohaterów literackich, projekt „Nie święci garnki lepią”, „Wczoraj i dziś”- Mrowiny w obiektywie” i budowa ekohoteli dla owadów. Do naboru inicjatyw łącznie zostało zgłoszonych osiem pomysłów.

Projekty, które zostaną zrealizowane w ramach projektu Gminna Kultura Powszechna:

● Warsztaty z tworzenia komiksu – Żarów
Zajęcia polegać będą na nauce podstaw tworzenia komiksów i kreacji bohatera literackiego. Uczestnicy zajęć poznają podstawy rysunku postaci, martwej natury i kompozycji przestrzeni. Poznają również zasady kreowania fabuły i postaci literackiej. Warsztaty poprowadzi autorka inicjatywy Karolina Salwowska, mieszkanka Żarowa.

Nie święci garnki lepią – Kruków
Inicjatywa ma na celu odkrycie i rozwinięcie potencjału kulturowego mieszkańców Krukowa. W ramach działań skierowanych do mieszkańców zostanie przeprowadzony cykl warsztatów rękodzielniczych – haft , ceramika, zdobnictwo użytkowe. Całość zakończy się wystawą zorganizowaną w Krukowie.

Budowa ekohoteli dla owadów – Wierzbna
Inicjatywa będzie miała charakter warsztatów dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć mieszkańcy własnoręcznie wykonają domki dla owadów, które zawisną w Wierzbnej. Dzięki wizycie profesjonalnego pszczelarza uczestnicy poznają od podszewki wszystko to, co jest związane z pszczelarstwem.

Wczoraj i dziś – Mrowiny w obiektywie
W ramach inicjatywy zostanie zorganizowany cykl spotkań poświęcony miejscowości, a dotyczyć on będzie nie tylko historii, ale również architektury. Zostanie również ogłoszony konkurs fotograficzny. Zorganizowane zostaną warsztaty fotograficzne i plastyczne dla mieszkańców. Inicjatorzy przewidzieli również ekspozycję stałą. W Mrowinach pojawią się tablice z mapą miejscowości i zaznaczonymi na niej najważniejszymi obiektami wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *