Żarów szczęśliwy dla koszykarzy

W roli gospodarzy, ale wyjątkowo w Żarowie kolejny mecz o trzecioligowe punkty rozegrali koszykarze IgnerHome Polonii Świdnica. Miejsce to okazało się szczęśliwe dla świdniczan, którzy w ramach 4. Kolejki rozgrywek wysoko pokonali Śląsk Wrocław 89:59.

IgnerHome Polonia Świdnica – Śląsk Wrocław 89;59

IgnerHome Polonia: Kołaczyński 24, Szymański 18, Otręba 10, Sieńko 8, Makarczuk 8, Kłyż 6, Hałdaś 4, Kaczuga 4, Soboń 3, Okraszewski 2, Słobodzian 2

Dobra gra w obronie i spokojna, konsekwentna gra w ataku sprawiły, że na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty świdniczanie prowadzili dwoma punktami, by ostatecznie wygrać pierwszą część 20:17. Druga odsłona meczu, to dalsza dobra gra Polonii i wyrównana walka kosz za kosz. Kilka przechwytów oraz akcji bez punktów dla Śląska i nasi koszykarze mogli zejść na przerwę z wynikiem 42:31.

Po przerwie obie drużyny wróciły na boisko zmotywowane, jednak to świdniczanie zaskoczyli rywali agresywną obroną na całym boisku. Kompletnie zaskoczeni wrocławianie popełnili kilka strat z rzędu i różnica punktowa szybko osiągnęła 20 punktów na rzecz Polonii. Czwarta odsłona meczu to dalszy popis umiejętności obronnych świdniczan, którzy konsekwentnie realizowali założenia taktyczne trenera Domaradzkiego – stosując obronę strefową. Na uwagę zasługuje również bardzo wyrównania dyspozycja wszystkich zawodników, a w szczególności umiejętna gra rozgrywającego Łukasza Kołaczyńskiego i zacięta walka pod koszem Maksymiliana Otręby.

Kolejne spotkanie świdniczanie rozegrają 21 październik na wyjeździe z zespołem WKK Wrocław.

III liga koszykówki

4 kolejka (13-14.10): SMK Lubin – KKS Siechnice 66:62, ZZKK Orzeł Ziębice – WSTK Wschowa (brak wyniku), Rio-Tem Złotoryja – MKS Mazbud Basket Szczawno 75:92, KKS Kobierzyce – Ekonom Legnica 107:59, Team Piast KK Oleśnica – Hes Basketball Wrocław 52:74, IgnerHome Polonia Świdnica – Śląsk Wrocław 89:59. Mecze: zakończyły się po zamknięciu wydania.

Wyniki meczów poprzedniej kolejki: Chrobry XXI – WKK Wrocław 71:104, Wschowa – ZZKK Orzeł 98:86

1. WKK Wrocław                                4          8          4-0       +189
  2. Hes Basketball Wrocław (b)        4          8          4-0       +69
  3. MKS Mazbud Basket Szczawno  4          7          3-1       +61
  4. WSTK Wschowa                            4          7          3-1       +59
  5. KKS Siechnice                                4          7          3-1       +32
  6. IgnerHome Polonia Świdnica 4          6          2-2       +81
  7. KKS Kobierzyce                             4          6          2-2       +40
  8. Chrobry XXI Kłodzko                   4          6          2-2       -14
  9. Piast KK Oleśnica                          4          6          2-2       -15
  10. Śląsk Wrocław                                4          6          2-2       -27
  11. SMK Lubin (s)                                4          5          1-3       -81
  12. ZZKK Orzeł Ziębice (b)                 4          4          0-4       -107
  13. Rio Team Złotoryja                        4          4          0-4       -115
  14. UKS Ekonom Legnica (b)             4          4          0-4       -181

Następna kolejka (20-21.10): WKK Wrocław – IgnerHome Polonia, Śląsk – Kobierzyce, Ekonom – Rio Team, Mazbud Basket – Orzeł, Wschowa – Lubin, Siechnice – KK Piast, HesBasketball – Chrobry XXI