Żarów będzie miał II ligę!

Nie udało się przez baraże, ale wobec kłopotów innych drużyn znalazło się jeszcze jedno wolne miejsce w klasie centralnej. UKS Volley Żarów zagra w nadchodzącym sezonie w II lidze siatkówki mężczyzn.

volley

Żarowianie nie wywalczyli awansu w trakcie rozgrywanego w maju turnieju w Gdańsku, ale obecność w dwunastce najlepszych trzecioligowców w kraju i deklaracja działaczy, że są zainteresowani grą w II lidze wystarczyła do tego, że wobec kłopotów kilku innych drużyn, Polski Związek Piłki Siatkowej złożył Volleyowi propozycję dołączenia do ligi. Żarowianie trafili do grupy II (dolnośląsko-lubusko-wielkopolskiej), w której zagrają wraz z Bielawianką, AZS UAM Poznań, Astrą Nowa Sól, Olavią Oława, Sobieskim Areną Żagań, Chrobrym Głogów, BTS-em Elektros Bolesławiec i Gwardią Wrocław. Rozgrywki rozpoczną się 24 września – aktualnie PZPS pracuje nad szczegółowym terminarzem.

Mimo wszystko nieco niespodziewany awans sprawił, że mimo wakacji klubowi działacze mają więcej pracy. – Cały czas szukamy sponsorów, żeby zabezpieczyć budżet na II ligę. Zdajemy sobie sprawę, że sportowo będzie ciężko, ale chcemy powalczyć o utrzymanie. Na pewno potrzebne są wzmocnienia. Z Wrocławia wrócą do nas Demcio, Skolimowski i Nowak. Będziemy rozglądali się też za libero i środkowym – mówi Marcin Wójciak, grający trener Volleya.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *