Zaproś mamę na koncert

150522-Schmidt-Electric-fot.-Kamil-Rubik

150523-Krystyna-Stańko-580x387Świdnicki Ośrodek Kultury oraz „Arte” Artur Janicki zapraszają na kolejne koncerty w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych. Tym razem w Klubie Bolko wystąpią Krystyna Stańko i Jej Jobim oraz Schmidt Electric.

Świdnicki Ośrodek Kultury oraz „Arte” Artur Janicki zapraszają na kolejne koncerty w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych. Tym razem w Klubie Bolko wystąpią Krystyna Stańko i Jej Jobim oraz Schmidt Electric.

150523-Krystyna-Stańko-580x387

„Krystyna Stańko i Jej Jobim” to wspaniały projekt artystyczny przygotowany specjalnie na jedyny w Europie, w pełni kobiecy Ladies Jazz Festival 2014. Oprócz swoich ciekawych, uznanych płyt z muzyką autorską i jazzową , głos Krystyny Stańko można usłyszeć w każdą niedzielę w jej audycji na antenie Radia Gdańsk, ale również od kilkunastu lat prowadzi klasę śpiewu jazzowego w gdańskiej Akademii Muzycznej. Różnorodność, bogactwo barw i osobowości artystek stanowią o wyjątkowości tego przedsięwzięcia. Każdy głos ma swoje oryginalne brzmienie i wrażliwość, przez co koncert staje się niesamowicie interesujący i piękny. To dobry pomysł, aby z okazji Dnia Matki zaprosić swoją mamę na koncert.

Projekt współtworzą wybitni instrumentaliści, z którymi wokalistka współpracuje od lat: Dominik Bukowski- wibrafon, Piotr Lemańczyk- kontrabas, Przemysław Jarosz- perkusja, Marcin Wądołowski- gitara. W programie znalazło się kilkanaście utworów Jobima, między innymi słynne Corcovado, Dindi, czy No more blues.

Koncert jest wielkim przeżyciem zarówno dla muzyków jak i dla publiczności, która daje się uwieść pięknej muzyce i oryginalnym interpretacjom. Projekt zebrał świetne recenzje, a reakcja publiczności była bardzo gorąca i to daje ogromny napęd do zaprezentowania programu po raz kolejny.

150522-Schmidt-Electric-fot.-Kamil-Rubik

Schmidt Electric (Piotr Schmidt Electric Group) po wiosennym odświeżeniu nazwy z nowym, jeszcze bardziej elektryzującym materiałem już 22 maja wystąpi w świdnickim Klubie Bolko. Drugi album zespołu usatysfakcjonuje dotychczasowych fanów grupy, ale także zaskoczy wieloma nowoczesnymi pomysłami i nowatorską specyfiką! Zespół w swych muzycznych poszukiwaniach poszedł o kolejny, zaskakujący krok na przód. Jazz, funk, groove, R&B, a teraz także wpływy drum’n’bass tworzą wyborną mieszankę pociągającą swą świeżością, licznymi zwrotami akcji i pełną porywających uniesień. Podobnie jak w przypadku debiutanckiego albumu materiał ten sięga do muzycznej tradycji, tworząc jednocześnie nową jakość. Na płycie znajdą się utwory skomponowane przez Piotra Schmidta i Tomasza Burę. Utwory świeże i innowacyjne. Świadectwem atrakcyjności i wyjątkowości tej muzyki jest fakt udziału w projekcie specjalnych gości zespołu, wybitnych artystów jazzowych o ogromnym dorobku artystycznym, takich jak znakomity brytyjski gitarzysta Alex Hutchings.

Członkowie zespołu to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych wybitni młodzi artyści, którzy od momentu powstania (kwiecień 2011) zagrali wspólnie ponad 80 koncertów w tym na wielu międzynarodowych festiwalach. Ciesząc się fantastycznym odbiorem publiczności Schmidt Electric to aktualnie jeden z trzech najlepszych jazzowych zespołów elektrycznych w Polsce (ankieta Jazz Top 2014 magazynu Jazz Forum). Zespół od początku swego istnienia występuje z jednym z najwybitniejszych współczesnych polskich pianistów jazzowych i funkowych – Tomkiem Burą, który aktualnie mieszka i koncertuje z wielkim powodzeniem w Wielkiej Brytanii.

Zespół Schmidt Electric zagra o godzinie 19.30 w piątek 22 maja, a koncert Krystyny Stańko i Jej Jobim odbędzie się o godzinie 20.00 dzień później w sobotę 23 maja. Oba wydarzenia zorganizowano w świdnickim Klubie Bolko. Bilety na Schmidt Electric kosztują w przedsprzedaży 15 zł, a w dniu koncertu 20 zł. Natomiast na Krystynę Stańko wstęp jest wolny, ale obowiązują zaproszenia, które można odbierać już od 4 maja w Informacji Turystycznej w Rynku.

mat. prasowe, oprac. bfg

arte nj-plakat 2015-05-05

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *