Zapraszamy na Koncert Kolęd

Wypełnione czerwienią, złotem, prezentami i dźwiękami – święta to wyjątkowy czas, w którym tradycja gra pierwsze skrzypce. Właśnie na takie święta zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, który przygotował specjalny, uroczysty koncert kolęd. Przed publicznością wystąpią młode gwiazdy tańca i muzyki dawnej. Będzie to okazja do poznania polskiej i czeskiej kultury sprzed wieków.

1933486_510693485761284_186936415252810560_o

Taniec i muzyka dawna to pasje, które nie należą do najbardziej popularnych wśród dzieci i młodzieży. Przynajmniej w teorii, bo w praktyce Świdnica udowadnia, że to co już dawno wśród większości przestało budzić zainteresowanie, dla niezwykle utalentowanej mniejszości jest w dalszym ciągu pasjonującym hobby. Potwierdzeniem tej teorii są dwie pracownie działające od lat w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy, które właśnie przygotowują wyjątkowy koncert.

19 grudnia o godz. 17.00 w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert „Wśród Nocnej Ciszy”. W tym roku na scenie zaprezentują się :

– Gwiazda wieczoru, czyli Zespół TOTUS MUSICUS z MDK Świdnica pod kierunkiem Agnieszki Banach;

– Zespół muzyki dawnej „Asinus Musicus” i Zespół Muzyki Ludowej „Zhor” z ZUŠ w Trutnowie pod kierunkiem Martina Lički;

– „Gaudium Ludentem” – Zespół Muzyki Dawnej z MDK w Jeleniej Górze pod kierunkiem Sylwii Raban;

– Zespół Tańca Dawnego z MDK Świdnica pod kierunkiem Renaty Łukaszewicz – Szczepanik

Koncertowi towarzyszyć będzie wernisaż wystawy plastycznej Kartka Świąteczna, Boże Narodzenie, Nowy Rok, który o godz. 16.30 rozpocznie się w holu teatru ŚOK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *