Zapisz dziecko na wycieczkę

Świdnica zaprasza dzieci i młodzież uczęszczającą do świdnickich szkół podstawowych i Młodzieżowego Domu Kultury do wzięcia udziału w bezpłatnej wycieczce po Świdnicy. Odbędzie się ona w sobotę, 22 kwietnia. To kolejna wyprawa zorganizowana w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Młodzi świdniczanie będą mieli okazję dowiedzieć się o budowniczych miasta i poznać tajemnice świdnickiej katedry. Podczas wycieczki uczestnicy m.in. zwiedzą z przewodnikiem katedrę, przespacerują się po mieście śladem dawnych obwarowań i bram miejskich. Na zakończenie odbędą się warsztaty artystyczne, podczas których dzieci poznają techniki malowania na szkle.

Zapisy na wycieczkę rozpoczną się we wtorek, 11 kwietnia i potrwają do czwartku, 20 kwietnia. Prowadzić je będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy przy ul. Wewnętrznej 2.

Niezbędne dane do kontaktu:

  • imię i nazwisko dziecka,
  • adres zamieszkania,
  • nr telefonu opiekuna/rodzica,
  • karta uczestnika wycieczki podpisana przez opiekunów prawnych/rodziców

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje więc kolejność zgłoszeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *