Złapany oszust internetowy

zlodziej

zlodziejDzierżoniów. 46 oszukanych osób z terenu całego kraju i ponad 40 tys. złotych strat – to bilans przestępczej działalności 29-letniego mieszkańca Dzierżoniowa, który na jednym z ogólnopolskich portali internetowych oferował do sprzedaży meble, których nawet nie posiadał.

46 oszukanych osób z terenu całego kraju i ponad 40 tys. złotych strat – to bilans przestępczej działalności 29-letniego mieszkańca Dzierżoniowa, który na jednym z ogólnopolskich portali internetowych oferował do sprzedaży meble, których nawet nie posiadał. Za oszustwo grozi mu teraz kara do ośmiu lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody.zlodziej

19 grudnia policjanci z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą dzierżoniowskiej komendy powiatowej skierowali do prokuratury akta przeciwko 29-letniemu przedsiębiorcy. Podejrzany na przełomie 2010/2011 oferował do sprzedaży za pośrednictwem aukcyjnych portali internetowych, cała gamę mebli tapicerowanych oraz stołowych. Wygrywający aukcje wpłacał pieniądze na jego konto, a meble miał otrzymać w terminie do sześciu tygodni. Niestety, do żadnego z kupujących meble nie trafiły. Pokrzywdzeni nie otrzymali również zwrotu pieniędzy.

W ten sposób oszukanych zostało 46 osób z terenu całego kraju, na łączną sumę ponad 40 tys. złotych. Teraz oszust internetowy za swoje czyny odpowie przed sądem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *