Złapani 15-letni złodzieje aut

zaatakowali

zaatakowaliWałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch 15-latków, którzy jeździli po ulicach Wałbrzycha skradzionym samochodem. Jak się okazało na swoim koncie mieli dużo więcej. W sumie dokonali ponad 20 kradzieży z włamaniem do altan ogrodowych, wprowadzając przy tym nowatorskie metody. O dalszych losach nieletnich zadecyduje Sąd Rodzinny w Wałbrzychu.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch 15-latków, którzy jeździli po ulicach Wałbrzycha skradzionym samochodem. Jak się okazało na swoim koncie mieli dużo więcej. W sumie dokonali ponad 20 kradzieży z włamaniem do altan ogrodowych, wprowadzając przy tym nowatorskie metody. O dalszych losach nieletnich zadecyduje Sąd Rodzinny w Wałbrzychu.zaatakowali

Funkcjonariusze z Komisariatu IV Policji w Wałbrzychu, pełniąc służbę patrolową, zauważyli jadący ul. Mickiewicza samochód osobowy, który nie miał tablic rejestracyjnych. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali podejrzany samochód. Jak się okazało auto było kradzione, a sprawcami kradzieży było dwóch 15-letnich mieszkańców Wałbrzycha. Ten sam samochód ukradli po raz drugi. Tydzień wcześniej również wybrali się nim, na małą przejażdżkę po Wałbrzychu.

W czasie przesłuchania nieletnich, prowadzonych w obecności rodziców okazało się, że na swoim koncie mają nie tylko kradzież samochodu. Chłopcy opowiedzieli policjantom szczegółowo o swojej przestępczej „działalności”. W sumie dokonali 24 kradzieży z włamaniem do altan ogrodowych. 15-latkowie wprowadzili nowatorskie metody. Włamywali się do altanek i fotografowali sprzęt znajdujący się w środku. Gdy na określony towar znaleźli nabywcę, kradli go i sprzedawali. W czasie przeprowadzonego eksperymentu procesowego chłopcy wskazali miejsca popełnienia przestępstw oraz szczegółowo opisali sposób działania. Okazało się, że część przestępstw nie została zgłoszona. Obecnie funkcjonariusze ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

O dalszych losach nieletnich zadecyduje Sąd Rodzinny w Wałbrzychu.

walbrzyski.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *