Zamień piec na kaloryfer

mzec

Świdniczanie, którzy niewielkim kosztem chcą wymienić ogrzewanie węglowe na sieciowe z ciepłowni Zawiszów i tym samym przyczynić się do poprawy jakości powietrza w mieście, zaproszeni są na spotkanie. 

mzec

Dzisiaj, 14 stycznia o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy odbędzie się spotkanie dotyczące przyłączenia budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej, w ramach programu KAWKA.

Pracownicy Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej przedstawią zasady programu, koszty związane z przedsięwzięciem, terminy realizacji zadania oraz wynikające z tego korzyści.

Odbyły się już zebrania z większością wspólnot mieszkaniowych, które objęte są programem, tym razem szczególnie zaproszenie kierujemy do mieszkańców ulic: Wodnej, Warszawskiej, Mieszka I oraz Francuskiej.

Celem programu KAWKA jest likwidacja niskiej emisji poprzez wymianę węglowych źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. Miasto podjęło działania w celu ograniczenia szkodliwych substancji pochodzących z indywidualnych palenisk i lokalnych kotłowni węglowych. W ramach programu Gmina Miasto Świdnica otrzyma dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *