Zamiast oddać, okradł

Kobieta rozmawiała przez telefon i nie zauważyła, że spadła jej z ławki torebka. Przechodzący mężczyzna wykorzystał okazję i ją ukradł. Na szczęście nie uszło mu to na sucho, bo całe zajście zarejestrowała kamera monitoringu…

Czujność operatora monitoringu straży miejskiej doprowadziła do zatrzymania złodzieja damskiej torebki.

1 października o godz. 2.45 w Rynku uwagę operatora monitoringu miejskiego przykuła kobieta, której torebka spadła z ławki, a ona siedząc tyłem prowadziła rozmowę z chłopakiem. Całe zajście obserwował również  mężczyzna, który w krótkich odstępach czasu dwukrotnie przeszedł obok ławki i leżącej na bruku torebki.

Widząc brak zainteresowania i nieuwagę pary młodych ludzi mężczyzna idąc po raz trzeci pochylił się, podniósł  torebkę i  schował ją w niesionej reklamówce. Powolnym krokiem udał się w kierunku ul. Pułaskiego, gdzie oczekiwał już na niego radiowóz  Straży Miejskiej – relacjonuje Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej w Świdnicy i dodaje: – Na widok mundurowych osoba ta wyrzuciła zdobycz pod jeden z zaparkowanych tam samochodów. Dzięki monitoringowi wizyjnemu wszystkie te czyny zostały zarejestrowane i opisane będącym na miejscu funkcjonariuszom. Strażnicy ujęli sprawcę wykroczenia i  po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ustaleniu okoliczności sprawy przekazali postępowanie policjantom z Komendy Powiatowej w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *