Zamalują negatywne emocje

hejt1

hejt1Za pędzel mają chwycić nawet prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i starosta Piotr Fedorowicz, ale do akcji może się włączyć każdy. Celem będą obraźliwe napisy na murach, budynkach i innych obiektach. W sobotę, 21 marca Świdnica włączy się w ogólnopolską akcję „Hejt Stop”.

Za pędzel mają chwycić nawet prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i starosta Piotr Fedorowicz, ale do akcji może się włączyć każdy. Celem będą obraźliwe napisy na murach, budynkach i innych obiektach. W sobotę, 21 marca Świdnica włączy się w ogólnopolską akcję „Hejt Stop”.

Inspiratorem wydarzenia jest stowarzyszenie Projekt: Polska. Na terenie Świdnicy i powiatu świdnickiego akcję organizują wspólnie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Carpe Diem i Fundacja Symbioza „Człowiek-Region-Integracja”. – Chętnych zapraszamy na godzinę 14.00 do Parku Centralnego. Spotkamy się przy moście – mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, wiceprezes Symbiozy, koordynatorka projektu. – Obecnie jesteśmy na etapie ustalania obiektów, z których będziemy chcieli usunąć nienawistne napisy. Chcielibyśmy zacząć od mostu w Parku Centralnym.

Sprzęt do malowania uczestnikom happeningu zapewni Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe oraz sponsorzy. hejt1

Do zaangażowanie się w przedsięwzięcie organizatorzy namówili już prezydent Świdnicy Beatę Moskal-Słaniewską i starostę świdnickiego Piotra Fedorowicza. – Do włączenia się w akcję zapraszamy wszystkich świdniczan, a w szczególności młodzież, przedstawicieli organizacji pozarządowych, sportowców, artystów, dziennikarzy, samorządowców, posłów – zachęca Sylwia Osojca-Kozłowska.

 

Oprócz zamalowywania 21 marca symbolicznego hejtu, organizatorzy akcji przez całą wiosnę będą zachęcali świdniczan i mieszkańców innych miejscowości w powiecie świdnickim do nadsyłania zdjęć obiektów upstrzonych nienawistnymi napisami. – Będziemy dążyli do tego, aby napisy te poznikały – obiecują wolontariusze.

 

Zapytaj, pomóż, podpowiedz

Wszelkie zapytania oraz zgłoszenia odnośnie akcji prosimy przysyłać na mail koordynatora: s.osojca@fundacjasymbioza.pl lub poprzez fanpage FB fundacji Symbioza https://www.facebook.com/fundacjasymbioza

 (ram)

{fcomment}

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *