„Zalogowani” po raz czwarty w Świdnicy

Ruszyła czwarta edycja konkursu „Zalogowani”, organizowanego przez świdnicki magistrat w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. W tym roku do konkursu zalogowało się prawie 200 ósmoklasistów z dziesięciu szkół podstawowych.

Przez cały rok szkolny uczniowie będą odwiedzać lokalne firmy, wezmą udział w warsztatach z doradztwa zawodowego i w spotkaniach ekonomicznych. Spróbują swoich sił rozwiązując zadania w formie e-bonusów oraz zmierzą się w miejskiej grze ekonomicznej. Za każdą aktywność będą zdobywać punkty, a ci z najwyższą ich liczbą zaprezentują przed komisją konkursową własny pomysł na biznes w Świdnicy. Zwycięzcy otrzymają stypendia oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. – Nasz konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością – nie tylko wśród uczestników, ale także firm, które coraz chętniej zostają partnerami projektu. W tegorocznej edycji współpracę z nami podjęło prawie 20 lokalnych przedsiębiorców, którym równie mocno, jak nam, zależy na budowaniu wizerunku Świdnicy jako dobrego miejsca do życia i pracy – mówi Anna Skrzypacz, dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Konkurs „Zalogowani” jest jednym z elementów programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”, który ma na celu zachęcenie młodych ludzi do zamieszkania i podjęcia pracy w Świdnicy i okolicach oraz kształcenie ich w kierunkach przydatnych lokalnym przedsiębiorcom. Na uczestników programu, jak co roku, czeka szereg atrakcji: zajęcia z edukacji obywatelskiej, spotkania motywacyjne ze świdnickimi przedsiębiorcami i liderami lokalnej społeczności, współpraca z firmami w ramach klas patronackich, nauka programowania w ramach projektu Liga Niezwykłych Umysłów czy – po raz pierwszy – kurs programowania przy użyciu robotów.

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *