Zakwalifikował się do etapu centralnego!

Adam Budziński ze świdnickiego „Kasprowicza” zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesny. Gratulacje!

Niezwykle miłym akcentem rozpoczynamy ferie. Adam Budziński, z klasy 3 politechnicznej, awansował do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – chwalą się nauczyciele z I LO w Świdnicy.

W sobotę 26 stycznia we Wrocławiu, w zawodach okręgowych, walczyli o kwalifikacje do dalszej fazy Olimpiady najlepsi uczniowie z całego regionu. Pierwsza część zmagań miała formę testu. Wyłonił on ścisłą dwunastkę uczestników, która trafiła do finału ustnego. Wśród nich był również uczeń I LO w Świdnicy – spisał się znakomicie awansując dalej do Warszawy.

Do etapu okręgowego tej Olimpiady awans wywalczył także Jakub Nejman z klasy 2d, na którego opiekunowie liczą w przyszłym roku.

Przy okazji warto wspomnieć o aktywności innych humanistów I Liceum Ogólnokształcącego. W zawodach okręgowych Olimpiady Historycznej wzięło udział czworo uczniów: Natalia Adamczewska 3d, Kacper Kucab 1d, Marek Kędzia 1p i Szymon Litwicki 1p. Natomiast do etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” zakwalifikowali się Marek Kędzia 1p i Kacper Kucab 1d.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *