Zakończono poszukiwania ofiar

interia_katastrofa

interia_katastrofaW miejscu katastrofy kolejowej pod Szczekocinami o godz. 13.30 zakończono akcję poszukiwawczą – poinformował rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik.

W miejscu katastrofy kolejowej pod Szczekocinami o godz. 13.30 zakończono akcję poszukiwawczą – poinformował rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik.interia_katastrofa

 Mamy stuprocentową pewność, że w miejscu katastrofy nikogo już nie ma – zaznaczył Wojtasik. Jak dodał, na miejscu pozostaną jeszcze dwa wozy straży pożarnej z obsadą – dla zabezpieczenia działań policji i prokuratury.O honorowe oddawanie krwi, która będzie potrzebna rannym w sobotniej katastrofie kolejowej pod Szczekocinami, zaapelował w poniedziałek biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek, delegat ds. duszpasterstwa Straży Ochrony Kolei Konferencji Episkopatu Polski. Strażacy na miejscu relacjonowali, że teren został dwukrotnie przeszukany m.in. z pomocą psa wykorzystywanego do poszukiwania zwłok. Nic nie wykazała również specjalistyczna kamera.

Według ostatnich informacji w katastrofie zginęło 16 osób, a ponad 50 zostało rannych. Jak podały służby kryzysowe wojewody śląskiego, w poniedziałek ok. południa zidentyfikowanych było 15 ciał. Wśród nich są m.in. Rosjanka i obywatelka Stanów Zjednoczonych. Wiadomo też na pewno, że w wypadku zginął maszynista jednego z pociągów i pomocnik maszynisty, jadący pociągiem Intercity. Według informacji prokuratury wśród zidentyfikowanych dotychczas osób nie ma drugiego maszynisty. Nadal do zidentyfikowania pozostało jedno ciało; nie można wykluczyć, że to drugi maszynista, jednak śledczy zastrzegli, że nie można wykluczyć też innych wersji.

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *