Zajęcia edukacyjne – Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

Jednym z celów zajęć edukacyjnych w edukacji wczesnoszkolnej jest edukacja dzieci na temat zdrowego stylu życia.

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki 3

Szkoła podejmuje wiele działań w tym zakresie, np. mleko dla każdego ucznia, porcja warzyw i owoców, którą otrzymują nasi uczniowie codziennie. Już od najmłodszych klas zapoznajemy uczniów z zasadami zdrowego odżywiania. Budzimy zainteresowania dzieci własnym zdrowiem, kształtujemy postawy prozdrowotne w zgodzie z naturą, ekologiczne itp. Przeprowadzamy z uczniami wiele zajęć dotyczących tego zagadnienia. Wyżej wymienione zajęcia są jednymi z wielu, które przeprowadzamy z uczniami klas I. Uczniowie na zajęciach wykonywali sałatki z surowych warzyw. Pracowali w grupach, kroili warzywa: sałatę, ogórki, pomidory, rzodkiewkę, szczypiorek, doprawiali do smaku. A później wspólnie konsumowaliśmy.

Uczniowie posiadają dużą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Na innych zajęciach wykonywali kanapki. Następnym zadaniem było wykonanie zdrowej sałatki, którą sami mogliby wykonać, przyrządzić. Dzieci bardzo chętnie wykonują takie zadania, lubią takie zajęcia i na propozycję nauczyciela bardzo chętnie przystali.

Uczniowie klasy I z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusz Kościuszki w Goczałkowie, której opiekunem jest Jolanta Zabawa.

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki 1

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *