Zagrali dla Wiesia (FOTO)

Był prawdziwym przyjacielem sportu i wiernym kibicem wszystkich świdnickich drużyn, zawodników i zawodniczek. Mowa o Wiesławie Kułakowskim, po prostu Wiesiu. Niemal równo w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci, przyjaciele z kortów tenisowych spotkali się na poświęconemu Jego pamięci turnieju mikstów. Impreza była jednym z elementów obchodów 70-lecia MKS Polonia Świdnica.

 

Był prawdziwym przyjacielem sportu i wiernym kibicem wszystkich świdnickich drużyn, zawodników i zawodniczek. Mowa o Wiesławie Kułakowskim, po prostu Wiesiu. Niemal równo w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci, przyjaciele z kortów tenisowych spotkali się na poświęconemu Jego pamięci turnieju mikstów. Impreza była jednym z elementów obchodów 70-lecia MKS Polonia Świdnica.

Z inicjatywą organizacji turnieju wyszedł Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tenis Fan Klub, którego Kułakowski był założycielem. W niedzielę, 20 września na kortach przy ulicy Śląskiej zameldowało się ponad czterdziestu zawodników i zawodniczek oraz wielu kibiców. – O tym jak sympatyczną i znaną postacią był Wiesiu świadczyła ilość zgłoszonych drużyn i przybyłych kibiców. Byli to głównie jego znajomi, przyjaciele i ci, dla których był pierwszym trenerem tej dyscypliny sportu – mówi Waldemar Kurek z ŚOSIR-u.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że po kilku godzinach gier zakończonych już o zmroku zwyciężyła para Emilia Bąk/Jacek Orzechowski. Druga lokata przypadła Sylwii i Mirosławowi Toporkiewiczom, a trzecia Karolinie Serwin i Norbertowi Kuracińskiemu.

 

W ceremonii otwarcia turnieju wzięli udział prezydenci Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i Szymon Chojnowski, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa oraz żona, syn, synowa i wnuczka Wiesia. Następnie rodzina wraz z reprezentacją tenisistów udała się na cmentarz, gdzie złożyła wiązankę na grobie Wiesia.

 

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali w trakcie turnieju obiad, a na koniec wspólny grill. Na zakończenie okazałe nagrody wręczali Marek Suwalski, zastępca prezydenta Świdnicy oraz Jan Czałkiewicz, kierownik OSIR. Do czwartego miejsca parom przypadły pamiątkowe puchary, szklane trofea, dyplomy i sprzęt sportowy, torby, czapeczki, okulary, skarpety i frotki. Dla pozostałych uczestników były drobne gadżety tenisowe. Dla par przyjezdnych były pamiątki o Świdnicy.

Fundatorami nagród byli: UM Świdnica, Powiat Świdnicki, OSIR Świdnica, Tenis Fan Klub, Bank Zachodni WBK, firma Jako, fundacja Łączy nas football, firma Wektor, Waldemar Plinta. Sprawnym przeprowadzeniem turnieju zajęli się Waldemar Kurek, Stanisław Seweryn i Zbigniew Rosłoński, natomiast efektowny baner z podobizną Wiesia Kułakowskiego przygotował świdnicki artysta Robert Kukla.

 

Wiesław Kułakowski zmarł 15 września 2014 roku. Wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem psem Omarem utonął w nurtach Bystrzycy. Kułakowski rzucił się na pomoc porwanemu przez prąd zwierzęciu.

74-letni Kułakowski był wielkim fanem lokalnego sportu. Ukończył wrocławski AWF. Potem był nauczycielem i trenerem oraz działaczem sportowym.

Wyniki:

 1. EMILIA BAK, JACEK ORZECHOWSKI
 2. SYLWIA TOPORKIEWICZ, MIROSŁAW TOPORKIEWICZ
 3. KAROLINA SERWIN, NORBERT KURACIŃSKI
 4. MARTA FRANCKIEWICZ, MARIUSZ PAŹDZIORA
 5. ANETA PYTEL, ŁUKASZ ZIĘTA
 6. JOANNA BAZIAK, PIOTR BAZIAK
 7. VIOLETTA STADNICKA, DARIUSZ SZTUKA
 8. IWONA HINZINGER, ROBERT KUROWSKI
 9. LIDIA EK, PIOTR EK
 10. BARBARA ANGRYS, JACEK ANGRYS
 11. ANNA BIEL, IRENEUSZ BIEL
 12. MAŁGORZATA MORAŃDA, CEZARY BOBIŃSKI
 13. BARBARA BOBIŃSKA, JANUSZ RATKOWSKI
 14. ANITA DUSZKIEWICZ, ARKADIUSZ WOJNOWSKI
 15. ELŻBIETA ORZECHOWSKA, WIESŁAW WOJEWODA
 16. WIESŁAWA GLINKA, WALDEMAR GLINKA
 17. WIOLETTA BIEDERMANN, RAFAŁ BIEDERMANN
 18. ELŻBIETA WASZKIEWICZ, KRZYSZTOF WASZKIEWICZ
 19. KAROLINA DEC, JAKUB DEC
 20. AGNIESZKA GRYMEK, ANDRZEJ GRYMEK
 21. RENETA BIBER, JÓZEF BAZIAK

 

{gallery}galerie/00wiesiu{/gallery}

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *