Zagrali dla Wiesia (FOTO)

Jedenaście par wzięło udział w 2. Turnieju Tenisowym Mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego, nieodżałowanego pedagoga, działacza i przyjaciela świdnickiego sportu. Impreza w niedzielę, 25 września odbyła się na kortach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

kulakowski (14)

Pierwotnie turniej miał odbyć się tydzień wcześniej, ale kiepska aura storpedowała plany organizatorów. Zmiana terminu wpłynęła na frekwencję. Z awizowanych przed tygodniem 21 par ostało się 11. Turniej rozegrany został systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań, a w meczach do dwóch wygranych setów od stanu 2-2. W wypadku remisu w setach o wygranej decydował tzw super tie-break. I tu okazało się, że wiele spotkań było bardzo wyrównanych i kończyły się właśnie dopiero w super tie-breaku. Mimo zaciętych meczów na świdnickich kortach panowała atmosfera dobrej zabawy. Tradycji musiało się stać zadość i mecze finałowe o pierwsze i trzecie miejsca kończyły się już praktycznie w ciemnościach.

Ostatecznie zwyciężyła para Karolina Serwin, Norbert Kuraciński, przed Barbarą Bobińską i Mariuszem Paździorem oraz Aleksandrą Rzepecką-Kuc i Romanem Kucem.
Turniej wieńczyła ceremonia wręczenia nagród, sprzętu sportowego, pucharów i dyplomów, w której uczestniczył dyrektor ŚOSiR-u, Jerzy Żądło i kierownik działu obiektów ŚOSiR-u Jan Czałkiewicz. Oprócz nagród drużynowych wyróżniono też seniorów turnieju, zostali nimi Elżbieta Orzechowska i Jacek Orzechowski.

Jak na charakter imprezy przystało na korty przybyła rodzina Wiesia Kułakowskiego, żona Halina, dzieci Anna i Łukasz z wnukami, przyjaciele.
Przed wspólnym pamiątkowym zdjęciem kilka słów do zgromadzonych powiedziała żona Wiesia, a oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Jerzy Żądło. Następnie reprezentacja uczestników turnieju wraz z rodziną udała się złożyć wiązankę kwiatów na grobie Wiesia Kułakowskiego.
Warto nadmienić, że tegoroczne zawody miały wymiar akcji charytatywnej. Część dochodu tenisiści przeznaczyli na pomoc dla chorego Michała Szalińskiego.

Głównymi organizatorami turnieju był ŚOSiR, Tenis Fan Klubu i Fundacja Łączy Nas Football.

Klasyfikacja końcowa:
1. Karolina Serwin, Norbert Kuraciński
2. Barbara Bobińska, Mariusz Paździora
3. Aleksandra Rzepecka-Kuc, Roman Kuc
4. Martyna Sułek, Dariusz Pytel
5. Joanna Baziak, Piotr Baziak
6. Aneta Pytel, Bartosz Gasiulewicz
7. Małgorzata Misiek, Ireneusz Wiercigroch
8. Elżbieta Orzechowska, Jacek Orzechowski
9. Madga Rzyhak, Waldemar Dziewisz
10. Agnieszka Grymek, Andrzej Grymek
11. Elżbieta Waszkiewicz, Krzysztof Waszkiewicz

foto OSiR, Marcin Czałkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *