Zagrają dla „Szymka”

Przed nami kolejna, już czwarta edycja Memoriału Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym. Przyjaciele Bogdana i miłośnicy białego sportu spotkają się na kortach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w niedzielę, 19 czerwca.

plakat-tenis-2016-06

Zawody rozpoczną się o godzinie 9.00. Odbędą się dwa turnieje – singlowy masters dla ośmiu zawodników z najwyższym rankingiem oraz deblowy, w którym udział może wziąć każdy, a ciekawostką jest fakt, że pary do gry zostaną wyłonione w drodze losowania. W trakcie trwania imprezy tenisowa delegacja odwiedzi grób Bogdana Szymańskiego, a po zakończeniu sportowej rywalizacji odbędzie się spotkanie przy grillu.

Bogdan Szymański był prawdziwą ikoną świdnickiego tenisa ziemnego. Jako zawodnik grał na poziomie I i II ligi, później jako amator przyczynił się do popularyzacji tej dyscypliny w Świdnicy. Przez kilka lat piastował funkcję zastępcy dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Rozruszał życie na kortach. To on był pomysłodawcą rozgrywek rankingu tenisowego, który nieprzerwanie funkcjonuje od ponad piętnastu lat, organizatorem meczów międzymiastowych i międzynarodowych reprezentacji Świdnicy. Poza tym przez długie lata był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem – wspomina „Szymka” Stanisław Seweryn z Tenis Fan Klub-u, który wspólnie ze ŚOSiR-em, Fundacją Wspierania Sportu Łączy Nas Football, firmą JAKO i Bankiem Zachodnim WBK organizują czwartą edycję memoriału.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *