Zadowoleni ze szpitali

szpital

szpitalDOLNY ŚLĄSK. Według badania TNS OBOP przeprowadzonego w województwie dolnośląskim na temat stosunku pacjentów do szpitali powiatowych, 76 procent pozytywnie…

Według badania TNS OBOP przeprowadzonego w województwie dolnośląskim na temat stosunku pacjentów do szpitali powiatowych, 76 procent pozytywnie oceniło ich funkcjonowanie, wskazując, że szpitale powiatowe to możliwość uzyskania szybkiej i profesjonalnej pomocy.

szpital

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co piąty ankietowany (21 procent) ocenia go bardzo dobrze. Zdaniem TNS OBOP wyniki badania pokazują jak ważne z punktu widzenia mieszkańców i lokalnych społeczności jest istnienie szpitali powiatowych. Dla 77 procent respondentów szpitale powiatowe dają możliwość uzyskania szybko pomocy medycznej, 69 procent ma dzięki nim poczucie bezpieczeństwa. Prawie 50 procent badanych jest zaznajomionych z personelem pracującym w szpitalach powiatowych, 67 procent ma zaufanie do tego zespołu, oceniając, że  personel szpitala angażuje się w swoją pracę, skupiając się na dobru pacjenta (64 procent). Najwięcej osób (87 procent) uważa, że likwidacja szpitala powiatowego utrudniłaby dostęp do lekarzy specjalistów oraz badań lekarskich. 92 % uznało, że istotne jest zwiększenie finansowania szpitali tego szczebla.  Mieszkańcy województwa deklarują, że w przypadku wystąpienia choroby zgłosiliby się w pierwszej kolejności do szpitala powiatowego.

Konsorcjum Dolnośląskich Szpitali Powiatowych, inicjatora badań, stwierdza – Chcieliśmy poznać opinię pacjentów, którzy korzystają z naszych usług, bo i od tej oceny zależy przecież nasze funkcjonowanie. My swoją opinię na ten temat mamy, ale postanowiliśmy ją zobiektywizować – powiedział Maciej Piorunek, przewodniczący Konsorcjum Dolnośląskich Szpitali Powiatowych.

Wyniki badania pokazują, że szpitale powiatowe są blisko ludziuznał dr Tomasz Sobierajski – socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego. – Jednym z elementów budowania więzi w społecznościach lokalnych na poziomie powiatu są szpitale powiatowe– to według dr Sobierajskiego ważny aspekt istnienia szpitali powiatowych.

Stosunek do szpitali powiatowych – raport z badania TNS OBOP, zrealizowanego metodologią CATI, na próbie 300 mieszkańców województwa dolnośląskiego w wieku powyżej 18 lat, zrealizowane w dniach 27-30 maja 2011 roku.

 

źródło: regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *