Zaczęły od remisu

W miniony weekend swoje rozgrywki zainaugurowała III liga z MKS Polonią Świdnica, natomiast już trzecią kolejkę mają za sobą piłkarki występujące w II lidze.

polonia kobiety2

Świdniczanki po burzliwym rozbracie z Polonią-Stalą zakotwiczyły w MKS Polonii. W pierwszym meczu pod nowym szyldem biało-zielone zremisowały na własnym obiekcie z Orlikiem Jelenia Góra 3:3. Podopieczne Damiana Błaszczyka po godzinie przegrywały 1:3, ale potrafiły podnieść się. – Dziewczyny bardzo dobrze wytrzymały mecz kondycyjnie. Dużo biegały. Myślę, że zabrakło nam kilka minut, aby strzelić zwycięską bramkę. Uważam zresztą, że zasłużyliśmy na trzy punkty – mówi trener Błaszczyk. Bramki dla Polonii zdobyły: Dominika Sochacka (2) i Kamila Kosior.

W II lidze trzecie zwycięstwo odniósł Darbor Bolesławice. Piłkarki Marcina Miśkiewicza pokonały 2:0 Polonię Bytom. – To był chyba najsłabszy mecz w historii naszych występów w II lidze. Na szczęście, w końcówce udało nam się wyrwać zwycięstwo – mówi Grzegorz Bukała, działacz Darboru. W 89. minucie prowadzenie zdobyła Katarzyna Kowalska, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustaliła Aleksandra Hajduk.

Za tydzień Darbor zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica. Beniaminek ma na swoim koncie również trzy zwycięstwa, a dodatkowego smaczku pojedynkowi doda fakt, że opiekunem Miedzi jest był trener Darboru – Rafał Sarnicki.

II liga kobiet

3. kolejka (10-11.09): Darbor Bolesławice – Polonia Bytom 2:0, Gwiazda Prószków – SWD Wodzisław 2:3, Mitech II Żywiec – Miedź Legnica 2:3, KKS Zabrze – Rolnik II Biedrzychowice 5:5, GKS Katowice – Rekord Bielsko-Biała 3:2, AZS PWSZ II Wałbrzych – LZS Pakosławice 2:1. Weryfikacja meczu 2. kolejki: Rolnik II – Darbor 0:3 vo (na boisku 1:2)

III liga kobiet

1. kolejka (10-11.09): MKS Polonia Świdnica – Akademia Orlik Jelenia Góra 3:3, Victoria Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych – Chrobry Głogów 1:1, Bielawianka – Ziemia Lubińska Czerniec 7:1, Grom Udanin – Piast Nowa Ruda 1:4