Zacięta rywalizacja młodych anglistów!

Hanna Prokop z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu okazała się mistrzynią języka angielskiego.

W czwartek 29 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach odbyła się już VI Gminna Olimpiada Języka Angielskiego Szkół Podstawowych. Wzięli w niej udział reprezentanci wszystkich dziewięciu szkół podstawowych z Gminy Strzegom. Wszystkich uczestników powitała Pani Dyrektor Katarzyna Wójcik.

Najlepsi angliści z każdej szkoły mieli za zadanie rozwiązać test gramatyczny, rozwiązać zadanie ze słuchu, wykazać się wiedzą na temat historii i kultury krajów anglojęzycznych, popisać się znajomością zwrotów, które służą do prawidłowej komunikacji. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom kompetencji, a różnice między ich wynikami były niewielkie.

Ostatecznie najlepszą anglistką w naszej gminie okazała się Hanna Prokop z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu, której opiekunką jest Pani Dorota Mazurek.

Drugie miejsce zajęła Nina Gradowska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach, której opiekunem jest Pan Piotr Szmidt.

Trzecią lokatę osiągnęła Zofia Piekielny z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu, której opiekunką jest Pani Gertruda Dudzik.

Organizatorzy dziękują Zbigniewowi Suchycie – burmistrzowi Strzegomia – za ufundowanie nagród, a także Radzie Rodziców, która przygotowała poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok! – dodaje Piotr Szmidt z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *