Zabawa i edukacja (FOTO)

W Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy trwają półkolonie. Dzieciaki świetnie się na nich bawią, rozwijają swoje pasje i kształtują talenty. Za nami I Turnus. Było dużo frajdy i rozmaitych atrakcji!

Od 25 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy rozpoczął się I Turnus Półkolonii.

Dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach tematycznych, wycieczkach turystycznych, a także konkurencjach rekreacyjnych i sportowych. Pod koniec każdego dnia oczekiwał ich obiad w Hotelu Sportowym.

W poniedziałek najmłodsi świdniczanie uczestniczyli w warsztatach szachowych, modelarskich i tanecznych. Doskonalili swoje zdolności, przy tym dobrze się bawiąc pod czujnym okiem wychowawców Marcina Korzekwy, Arkadiusza Walerowicza i Anny Sochockiej.

We wtorek podopieczni pojechali do Aquaparku we Wrocławiu, gdzie spędzili cały dzień bawiąc i pływając. Opiekunowie prowadzili zabawy na terenie basenu, gdzie uczestnicy półkolonii aktywnie brali udział.

W środę odbyło się spotkanie edukacyjne w Mobilnym Muzeum Multimedialnym z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Uczestnicy uczestniczyli na terenie MDK w kolorowej bitwie oraz planszówkach.

Brali także udział w grze miejskiej „Zostań Odkrywcą Świdnicy”.

W czwartek, ze względu na złe warunki atmosferyczne musieliśmy zrezygnować ze zdobycia Góry Borowej. Jednakże zdobyliśmy w tym dniu Książ – opisują pedagodzy.

Najmłodsi świdniczanie przeszli ścieżką edukacyjną oraz zwiedzili stadninę w Książu.

Natomiast w piątek został przeprowadzony na OSIR-ze olimpiada sportowa.

Na sam koniec uczestnicy dostali dyplomy uczestnictwa w półkolonii oraz upominki. – Było niezmiernie miło Was gościć lecz nie możemy już się doczekać następnego turnusu który odbędzie się 2 lipca, ponieważ przyjdą następni wspaniali uczestnicy – mówią organizatorzy i dodają: – Jeszcze posiadamy wolne miejsca na III i IV turnus. Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *