Z Zorzą zgodnie z planem. Polonistki znów pierwsze!

Tym razem nie było niespodzianki. Siatkarki MKS Polonii Świdnica nie popełniły błędów z ostatniego meczu w starym roku i od przekonującego zwycięstwa 3:0 z Zorzą Wodzisław rozpoczęły nowy rok. Bonusem był powrót na fotel lidera, bo punkt z Łaskovią niespodziewanie stracił AZS Uni Opole.

siatka-laskovia-14
MKS Polonia Świdnica – Zorza Wodzisław 3:0 (17, 16, 23)
MKS Polonia: Woźniak, Druciak,Tomaszewska, Małodobra, Krusiewicz, Gezella, Adamek (libero), oraz Szymańska, Mielnik, Jewiarz, Dynowska i Baran.
W pierwszych dwóch setach nie było wielkich emocji. Świdniczanki  od początku do końca kontrolowały wydarzenia na parkiecie i gładko pokonały zespół z Wodzisławia, który w tym sezonie wygrał zaledwie jedno spotkanie. W trzeciej partii zrobiło się ciekawie. Początek tradycyjnie należał do podopiecznych Marka Olczyka, ale   przyjezdne nie odpuściły. Ze stanu 10:14 doprowadziły do remisu po 17, a potem nawet objęły prowadzenie 21:18. Na szczęście niepotrzebnego przedłużenia meczu nie było. Siatkarki Polonii zachowały więcej zimnej krwi w końcówce i zwyciężyły 25:23. – Trochę obawiałem się tego meczu, bo za nami dość długa przerwa świąteczna, w trakcie której nie graliśmy żadnego sparingu, a tylko trenowaliśmy – przyznał po spotkaniu trener Polonii Marek Olczyk. – Na szczęście wygraliśmy spokojnie i nieźle to wyglądało. Mecz był na pewno dużo łatwiejszy od tego w Wodzisławiu.

II liga siatkówki kobiet, grupa II
14. kolejka (7.01): MKS Polonia Świdnica – Zorza Wodzisław 3:0, Olimpia Jawor – Sokół Radzionków 3:2, AZS Uni Opole – Łaskovia 3:2, Polonia Łaziska Górne – Sokół Katowice 0:3. Częstochowianka pauzowała

1. MKS Polonia Świdnica    13    30    9-4    35:19
2. AZS Uni Opole                  12    29    10-2    33:14
3. Olimpia Jawor                  12    27    9-3    31:15
4. Sokół Radzionków            13    22    8-5    29:23
5. Częstochowianka             12    21    8-4    26:20
6. Łaskovia                           13    19    6-7     27:27
7. Sokół 43 Katowice           12    8    3-9    15:31
8. Zorza Wodzisław             12    6    1-11    14:34