Z poprawną polszczyzną za pan brat

Albert Krynicki z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach już po raz czwarty został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

Oświata polonista

Młodzież z LO w Świebodzicach od wielu już lat chętnie bierze udział w tym konkursie. Ma on na celu popularyzację kultury poprawności językowej oraz doskonali umiejętność posługiwania się dobrą polszczyzną.

Konkurs składał się z trzech etapów: szkolny, okręgowy i centralny. W tym roku szkolnym 34 uczniów z liceum zmagało się z polonistycznymi pułapkami i rozwiązywało językowe dylematy. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów: Natalia Wróblewska, Angelika Górczak, Samanta Sobkowiak, Albert Krynicki i Kinga Andruszkiewicz. Natomiast do finału dotarł Albert Krynicki z kl. I a.

Bardzo trudno jest się zakwalifikować do etapu centralnego, gdyż wymagane jest aż 95 proc. poprawnych odpowiedzi w pracy napisanej w drugim etapie. A Albertowi się to udało. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów – mówią nauczyciele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *