Z pomocą dla Krystiana

W sobotę 14 maja odbył się „Rajd dla Krystiana”, zorganizowany przez grupę projektową ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji BGK „Młody Obywatel” ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Honorowy patronat nad akcją objęła wójt Teresa Mazurek.

Rajd dla Krystiana

Przedsięwzięcie to, ogłaszane m.in. w lokalnych mediach, udało się dzięki zaangażowanym uczniom klasy VIa, którzy od marca pracowali nad przygotowaniem rajdu. Celem działalności grupy była organizacja wydarzenia sportowego o charakterze charytatywnym, służąca integracji środowiska lokalnego oraz konkretnej pomocy choremu koledze i jego rodzinie. Pieniądze zebrane do puszek pomogą m.in. w organizacji dalszego leczenia i rehabilitacji chłopca. Za fantastyczną akcję dziękujemy: Weronice Zając, Karolinie Malinowskiej, Ewelinie Malinowskiej, Zuzannie Pietrukiewicz, Annie Paździorze, Magdzie Panek, Kamili Gałeckiej, Kasi Tłok, Julii Plichcie i Miłoszowi Nowakowskiemu pod opieką pań D. Nowakowskiej, B. Maliny i A. Kasprzak – podkreśla dyrektor szkoły Krystyna Kwaśnik.

Sojusznikami grupy projektowej byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Witoszowa Górnego „Daisy” oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, dzięki którym uczestnicy rajdu otrzymali poczęstunek przy ognisku oraz nagrody w konkursach sportowych. Podziękowania należą się także społeczności sąsiedniego Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym, które włączyło się w zbiórkę pieniędzy dla Krystiana pośród swoich uczniów i ich rodziców. Dziękujemy za wsparcie!

Sobotni rajd zgromadził bardzo wielu uczestników związanych ze szkołą – uczniów, rodziców, nauczycieli, przyjaciół, a także członków klubu Taekwondo „Gryf” Świdnica, którzy na szczycie Ślęży zaprezentowali efektowny pokaz swoich umiejętności,. Rajd rozpoczął się o godzinie 10.00 na Przełęczy Tąpadła od wspólnej rozgrzewki oraz powitania Krystiana, który ku radości wszystkich dotarł na szczyt Ślęży wraz z mamą samochodem terenowym OSP Sobótka. Droga na górę była doskonałą okazją do sympatycznych rozmów, a na szczycie czekało już na uczestników ognisko z kiełbaskami i wspaniałe słońce. Zgodnie z planem odbyły się mini rozgrywki sportowe, czyli hokej na trawie i gra w ringo, które szczególnie podobały się dzieciom. Ostatnim punktem programu i atrakcją spotkania był pokaz taekwondo oraz przeprowadzony przez trenera klubu konkurs dla dzieci w walce na piankowe miecze. Zwyciężyła go Kinga Kubisztal.

Rajd wpisuje się w zapoczątkowaną w ubiegłym roku tradycję szkoły wspólnego wędrowania na zakończenie roku szkolnego. „Rajd dla Krystiana” zgromadził imponującą liczbę uczestników. Do piątku 20 maja udało nam się zebrać ponad 5 tys. zł., ale w dalszym ciągu napływają środki, za co jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim ofiarodawcom – dodaje dyrektor Kwaśnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *