Z kim tu wygrać?

Coraz bardziej bolesna jest przygoda koszykarzy Prakto Polonii Świdnica z rozgrywkami III ligi. W sobotę świdniczanie przegrali we własnej hali z zespołem WSTK Wschowa. Dla rywali było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

koszykowka (37)
Prakto Polonia Świdnica – WSTK Wschowa 70:73 (24:18, 11:22, 12:13, 23:20)
Prakto Polonia: Słobodzian 18, Sieńko 12, Soboń 11, Kurpiel 8, Kaliński 7, Olszewski 6, Biernat 4, Kaczmarczyk 2, Majcher 2, Ozga, Szpak
Ekipa Prakto Polonii bardzo mocno przygotowywała się do tego spotkania. Kibiców kuszono wizytą świętego Mikołaja, loterią z nagrodami, konkursami i mnóstwem atrakcji. Sympatycznie spędzony sobotni wieczór miało uświetnić zwycięstwo z WSTK Wschowa. Druga ligowa wygrana wydawała się bardzo prawdopodobna, bo przeciwnik przegrał dotąd wszystkie dziewięć meczów. Niestety. Znów się nie udało. Mimo zaciętej walki podopieczni Mieczysława Młynarskiego znów musieli przełknąć gorycz porażki.
Początek był obiecujący, bo biało-zieloni wygrali pierwszą kwartę 24:18. W drugiej do głosu doszli rywale i na przerwę zespoły zeszły do szatni przy stanie 35:30 dla WSTK. W drugiej części rywale utrzymali niewielką przewagę. W trudnych momentach zawsze mogli liczyć na swojego asa – Jakuba Chałupkę, który jak na zawołanie trafiał z każdej pozycji i łącznie zdobył aż 36 punktów!

III liga koszykówki
10. kolejka (10.12): Prakto Polonia Świdnica – WSTK Wschowa 70:73, KKS Siechnice – WKS Śląsk Wrocław 54:90, Turów Zgorzelec – MKS Szczawno 77:79, Rio Team Złotoryja – Chromik Żary 70:93, KK Oleśnica – Górnik Wałbrzych 119:64. SMK Lubin pauzował