Wytrwali w przysiędze

Przysięgali sobie miłość na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, w radości i smutku. Od ślubu są już razem 50 lat. Kolejna para z Żarowa świętowała jubileusz złotych godów.

para-2

Z tej okazji Państwo Zuzanna i Grzegorz Mrówka odznaczeni zostali medalami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, które wręczył burmistrz Leszek Michalak. Jubilaci otrzymali także życzenia, pamiątkowe dyplomy i upominki. – Jesteście Państwo wzorem do naśladowania. Pokazujecie, że dziś w trudnych czasach można utrzymać rodzinę. Współcześnie młode rodziny napotykają na swojej drodze różne problemy i szybko się rozpadają. Wy jesteście namacalnym dowodem na to, że można przetrwać dobre i złe chwile razem. Bo trwałe i stabilne małżeństwo to podstawa stałej i stabilnej rodziny – mówił burmistrz Leszek Michalak składając jubilatom życzenia. Małżonkowie, podczas uroczystości odnowili także przysięgę małżeńską, oświadczając, że „nadal będą czynić wszystko, aby ich małżeństwo były zgodne, szczęśliwe i trwałe”. Chwila ta przyniosła wiele wzruszeń i przywróciła nie jedno wspomnienie.

Zuzanna i Grzegorz Mrówka sakramentalne „tak” powiedzieli sobie dokładnie 50 lat temu. Ślub wzięli po roku narzeczeństwa 27 sierpnia 1966 roku, a niedługo potem 30 kwietnia 1967 roku przysięgali sobie dozgonną miłość w Kościele w Bukowie. Doczekali się dwóch synów Mariusza i Adama oraz troje wnucząt. Z niecierpliwością oczekują teraz na kolejnego wnuka. Dziś małżonkowie są na zasłużonych emeryturach. Wielką pasją pana Grzegorza jest pszczelarstwo, a pani Zuzanny ogród, warzywa i kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *