Wystartowały Weekendy na Wsi

Turniejem kręgli amatorskich zainaugurowano kolejny Turniej Sołectw „Sportowe weekendy na wsi”. Impreza organizowana przez LZS Świdnica ma już dziewięcioletnią tradycję.

Zawody odbyły się w piątek, 3 marca w kręgielni hotelu Maria w Wałbrzychu. Na starcie stanęło 28 sołectw. – Frekwencja rekordowa, a poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Drugi raz z rzędu zwycięzcą turnieju została drużyna z Makowic, która nie miała sobie równych i zapewniła sobie pewne zwycięstwo zdobywając 367 punktów. Drugie miejsce wywalczyło Sołectwo Słotwina z wynikiem 338 punktów, trzecie miejsce na podium zajęła drużyna z Pankowa – relacjonuje Zuzanna Panek z LZS Świdnica.