Wystartował Rajd Świdnicki Krause. Gagacki królem ulic! (FOTO)

Jadący Skodą Fabia R5 z szóstym numerem startowych Marcin Gagacki i Marcin Bilski najszybciej pokonali wytyczony ulicami Świdnicy trzykilometrowy odcinek Super OS Crusar, próbę otwierającą 45. Rajd Świdnicki Krause. Zmagania kierowców oglądały tłumy kibiców.


Różnice pomiędzy czołowymi zawodnikami były minimalne. Drugi Filip Nivette z pilotem Kamilem Hallerem (Skoda Fabia R5) stracili do zwycięzców zaledwie dwie dziesiąte sekundy. Siedem dziesiątych sekundy wolniej pojechali Litwini Dominykas Butvilas oraz Renatas Vaitkevicius (Skoda Fabia R5). Jadący z numerem 1 Jakub Brzeziński z Szymonem Marciniakiem (Citroen DS3 R3T) finiszowali dopiero na szesnastym miejscu ze stratą ponad dwunastu sekund.

W równolegle rozgrywanych Historycznych Samochodowych Mistrzostwach Polski najlepsza okazała się załoga Artur Rowiński/Magdalena Tokarska jadąca Audi Quattro.

Nim kierowcy wyruszyli w trasę w świdnickim Rynku powitali się z kibicami podczas ceremonii startu. Warto nadmienić, że w jednym z pierwszych samochodów, który wystartował znaleźli się znakomity polski rajdowiec Grzegorz Grzyb i prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. – Tym razem i ja przeżyłam to, co zazwyczaj jest udziałem rajdowców. Grzegorz Grzyb – dziękuję za spełnienie mojego marzenia – dzieliła się wrażeniami na popularnym portalu społecznościowym prezydent.

W sobotę na kierowców czeka siedem odcinków specjalnych. Kierowcy między innymi aż trzy razy zmierzą się z kultową próbą Rościszów-Walim.

WYNIKI RSMP
WYNIKI HSMP

TRASA/PROGRAM

Foto Łukasz Kufner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *