Wysoka porażka koszykarzy w Żarach

Jak na razie nie wiedzie się debiutującej w III lidze Prakto Polonii Świdnica. Biało-zieloni przegrali drugie spotkanie. W niedzielę wysoko ulegli w Żarach miejscowemu Chromikowi.

koszykowka (22)

Chromik Żary – Prakto Polonia Świdnica 69:48 (22:8, 13:9, 20:14, 14:17)

Prakto Polonia: Słobodzian 17, Sieńko 11, Kaliński 5, Kurpiel 5, Rogacz 4, Połeć 3, Kaczmarczyk 2, Olszewski 2, Soboń 2, Bielawski, Ozga, Szpak

Dla gospodarzy był to dopiero pierwszy występ w tym sezonie. Chromik przystąpił do gry bardzo zmotywowany i bardzo szybko zdominował podopiecznych Mieczysława Młynarskiego. Pierwszą kwartę rywale wygrali aż 22:8, a na przerwę schodzili prowadząc 35:17. Biało-zieloni dopiero w czwartej kwarcie odrobili część strat, ale i tak przegrali bardzo wysoko, bo różnicą 21 oczek (48:69).

W niedzielę, 16 października o godzinie 15.30 w hali na osiedlu Zawiszów Prakto Polonia podejmie KKS Szczawno Zdrój, który również jest beniaminkiem rozgrywek. Będzie szansa na pierwsze, historyczne zwycięstwo.

III liga koszykówki

2. kolejka (8-9.10): SMK Lubin – KK Oleśnica 89:84, Górnik Wałbrzych – WSTK Wschowa 76:62, Turów Zgorzelec – Rio Team Złotoryja 78:71. Śląsk Wrocław pauzował. Mecze Chromik Żary – Prakto Polonia Świdnica 69:48, MKS Szczawno – KKS Siechnice 65:77. Mecz zaległy: Oleśnica – Szczawno 81:68