Wyruszyli na Jasną Górę (FOTO)

W samo południe, w upale pielgrzymi z całej diecezji świdnickiej ze śpiewem i uśmiechem na ustach wyruszyli spod katedry, by wspólnie dotrzeć na Jasną Górę. Piesza Świdnicka Pielgrzymka jest organizowana już po raz czternasty! Pątników z bram diecezji przez ulice miasta poprowadził i pozdrowił biskup świdnicki Ignacy Dec.

14. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę rozpoczęła się dzisiaj, 31 lipca. Poprzedziła ją msza święta o godz. 10.00 w intencji pielgrzymów koncelebrowana przez biskupa świdnickiego Ignacego Deca.

Totus Tuus” – tak brzmi hasło tegorocznej pielgrzymki. Słowa te tłumaczone są jako „Cały Twój”. Przypomnijmy, że było to zawołanie biskupie Karola Wojtyły, towarzyszące też jego papieskiemu ponfikatowi. Na pielgrzymkowych plakatach widnieje wizerunek św. Jana Pawła II. Organizatorzy chcą przybliżyć osobom biorącym udział w wyprawie jego nauczanie.

Intencje na pielgrzymkach zawsze są różne: jedni modlą się o zdrowie, dobre relacje rodzinne, godną pracę i powodzenie w szkole. Inni pragną pokoju na świecie i dziękują Bogu za pomyślność.

Wszyscy spędzą 10 dni w drodze. Ziemia Wałbrzyska”, grupa „6” wyszła wczoraj z Wałbrzycha z kościoła pw. Świętych Aniołów Stróżów. Świdniczanie wyruszyli dzisiaj w poniedziałek, 31 lipca o godz. 12.00, a wcześniej wzięli udział w mszy świętej. Tego samego dnia wyszła z Kłodzka grupa „3”. We wtorek 1 sierpnia wyruszy grupa „4”, Ziemia Ząbkowicka”, odprawiwszy najpierw o godz. 12.00 Mszę św. w kościele pw. św. Anny w Ząbkowicach. W środę 2 sierpnia wszystkie nurty pielgrzymkowe połączą się w całość w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach. Stanie się to na Mszy św. o godz. 6.30.

Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w środę, 9 sierpnia. Powitanie na wałach rozpocznie się o godz. 7.30, a o godz. 9.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na zakończenie tegorocznych rekolekcji.

Wędrówce towarzyszą medytacje, rozważania oraz pieśni religijne. Nad bezpiecznym dotarciem do celu pielgrzymów czuwają służby medyczne oraz porządkowe.

Więcej w papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Wiadomości Świdnickie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *