Wyremontowana ul. Brzegowa

aulica

aulicaDzierżoniów. Ulica Brzegowa w Dzierżoniowie została wyremontowa.

aulicaGruntowna przebudowa najdłuższej ulicy w mieście rozłożona była na dwa lata i okazała się jedną z najtrudniejszych inwestycji drogowych w ostatnim czasie. Ze względu na koszt, a co za tym idzie obciążenie budżetu wykonanie tak dużych prac nie było możliwe w krótszym czasie. Sytuację dodatkowo komplikowało duże zagęszczenie sieci podziemnych i konieczność budowy nowej kanalizacji i sieci oświetlenia ulicznego.

Wpływ na przebieg inwestycji miała także nienajlepsza organizacja pracy przez wykonawcę. Bez wątpienia modernizacja ul. Brzegowej była wyjątkowo kłopotliwa dla jej mieszkańców, za co serdecznie przepraszamy. Dziś, przy znacznym wsparciu pozyskanych przez dzierżoniowski urząd pieniędzy ul. Brzegowa ma na całej długości nawierzchnię dostosowaną do ciężkiego transportu oraz chodniki, co znacznie poprawi bezpieczeństwo w tej części Dzierżoniowa.

Okolica ulicy Brzegowej i Nowowiejskiej przechodzi w ostatnim czasie niemal gruntowną rewitalizację. Oprócz wybudowanej praktycznie od nowa ul. Brzegowej, połączenia z dzierżoniowską podstrefą miasto za jedną trzecią wartości wyremontowało budynek służący potrzebom Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W dawnej szkole sportowej (ul. Nowowiejska 88) trwa adaptacja budynków na potrzeby Centrum Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Centrum Aktywizacji Społecznej”. Na kosztującą 9 mln 891 tys. zł przebudowę ul. Brzegowej Dzierżoniów pozyskał 4 mln zł dofinansowania.

td-24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *