Wyprawa germanistów, czyli szkoła na języku (FOTO)

SONY DSC

Zwiedzili wystawę historyczną, zobaczyli rzemiosło artystyczne z siedmiu stuleci, a także wzięli udział w imprezach kulturalnych i odwiedzili niemiecką stację nadawczą. Uczniowie III Liceum Ogólnokształcące ze Świdnicy byli na tygodniowym wyjeździe w Niemczech.

SONY DSC

Podobnie jak przed rokiem, uczniowie „Trójki” w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Filologiczną z Wrocławia od 13 do 20 marca przebywali na wyjeździe w Niemczech. Koszt pobytu sponsorowało im niemieckie stowarzyszenie kulturalno-edukacyjne „Haus Schlesien” w Königswinter.

Uczestnicy wzięli udział w seminariach „Schlesische Begegnungen”. Były to Śląskie Spotkania, w ramach których odbywały się wykłady i warsztaty prowadzone w języku niemieckim, a także imprezy kulturalne, wystawy i spotkania z mieszkańcami regionu.

Uczniowie obejrzeli mieszczącą się w stowarzyszeniu stałą wystawę historyczną oraz zbiór wyrobów rzemiosła artystycznego z siedmiu stuleci. Ponadto zwiedzili Bonn, Kolonię, dom pierwszego Kanclerza Niemiec Konrada Adenauera w Bad Honnef – Rhöndorf i Koblencję.

Byliśmy w niemieckiej stacji nadawczej „Deutsche Welle”, która nadaje programy radiowe i telewizyjne w języku niemieckim, angielskim i innych oraz w siedzibie „Federalnej Centrali Kształcenia Obywatelskiego”(bpb) w Bonn – relacjonują licealiści.

Na zakończenie pobytu uczestnicy musieli przygotować i przedstawić prezentację o Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego.

Poza niezaprzeczalnymi walorami kulturoznawczymi i poznawczymi pobyt w „Haus Schlesien” dał wszystkim szansę rozwijania kompetencji językowych i zdobycia wiedzy dotyczącej umiejętności działania w grupie – mówi nauczycielka Agnieszka Guziak, która była koordynatorem całej wyprawy germanistów.

oprac. (BFG), fot. nadesłane

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *