Wymuszał pieniądze, nękał i bił. Policja szuka pokrzywdzonych

Pięciu pokrzywdzonych, siedem zarzutów, trzy miesiące aresztu. Oto dotychczasowy bilans śledztwa w którym świdniccy policjanci zatrzymali 37-letniego podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenie ciała, nękanie oraz niszczenie mienia.

policja33

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 37-letniego mieszkańca tego miasta, który od sierpnia 2015r. nie przebierał w środkach, aby zmuszać aż pięciu pokrzywdzonych do przymusowego przekazywania mu różnych sum pieniędzy. Podejrzany, bił ich i zastraszał, w jednym przypadku wywożąc wcześniej pokrzywdzonego samochodem w odludne miejsce poza miasto. W celu wyegzekwowania pieniędzy nie powstrzymał się też od poważnego zniszczenia auta należącego do jednego z pokrzywdzonych, nie miał ponadto skrupułów, aby starszej osobie co miesiąc zabierać większość emerytury.

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy gdzie usłyszał siedem zarzutów, a tutejszy Sąd Rejonowy 19 maja br. zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za wymuszenia rozbójnicze grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że są w niej jeszcze inni, nieustaleni dotychczas pokrzywdzeni, zatem apelujemy o zgłaszanie się takich osób do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy lub Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Prosimy nie obawiać się o własne bezpieczeństwo – Policja jest w stanie zapewnić ochronę na podstawie ustawy o ochronie i pomocy dla pokrzywdzonego i świadka.

źródło KPP Świdnica, fot. redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *