Wygrała „Baśniowa Noc”

Decyzją naszych Czytelników „Baśniowa Noc” została najciekawszym wydarzeniem mijającego roku szkolnego w powiecie świdnickim.

P1290024 (1)

Zwycięskie wydarzenie zgłosili uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym w składzie: Biela Barbara, Błaszczyk Jakub, Budzyń Martyna, Calów Mikołaj, Dragan Adrian, Dudziec Wiktor, Duszenko Bartosz, Garbaciak Antoni, Klęsk Kacper, Kolanej Sara, Konarska Emilia, Korczyńska Alicja, Lulko Martyna, Łysoń Julia, Machaj Adrian, Mak Tymoteusz, Radwański Wojciech, Ryngwelska Marta, Szychowska Wiktoria, Terka Wiktor, Trzaska Filip, Urbański Szymon, Wicher Jan, Wojtowicz Nicola wraz z opiekunem Panią Izabelą Rataj.

Przypomnijmy, że w Szkole Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym w piątkowe popołudnie i noc z 29 na 30 stycznia 2016r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie „Baśniowa noc w szkole”. Klasa druga wraz ze swoim wychowawcą panią Izabelą Rataj spała w szkole w swojej ulubionej klasie.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak to jest, gdy wszyscy opuszczą mury szkoły i nagle w klasie i na korytarzach wszystko ucichnie. Dla drugoklasistów największym doświadczeniem było to, że nie słyszą dzwonka, że nie ma z nimi innych dzieci w szkole, a najważniejsze – że nie muszą się uczyć i siedzieć w ławkach. Mali miłośnicy orzygody z pomocą rodziców przygotowali wspólny wieczorny posiłek, do późna w nocy bawili się w zabawy zespołowe, tańczyli przy ulubionej muzyce. Gdy wybiła godzina 22.00, zaczęła się ich przygoda z czytaniem baśni, bajek, wierszyków. Po samodzielnej, cichej lekturze w odwiedziny do drugoklasistów przyszli starsi uczniowie z szóstej klasy, którzy czytali wybrane przez dzieci bajki na dobranoc. Radości było co nie miara! Po północy uczniowie poukładali swoje poduchy, przytulanki i grzecznie położyli się, aby pooglądać bajki na wielkim ekranie.

Baśniowa noc z książką i innymi atrakcjami w szkole minęła przyjemnie i szybko. Niecodzienne spotkanie w nocy w szkole stało się wielkim doświadczeniem dla szczęśliwych drugoklasistów. Uczniowie przekonali się, że w szkole można się świetnie bawić – szczególnie w nocy po lekcjach!

Najatrakcyjniejszym klasowym wydarzeniem była „Baśniowa noc” w szkole. Uczniowie ten czas mogli spędzić w gronie najbliższych koleżanek i kolegów i najważniejsze bez rodziców. Dla niektórych uczniów było to pierwsze takie doświadczenie. Szczególnie w pamięci utkwiło im: brak szkolnych dzwonków, puste korytarze i „niespotykana cisza”. Taka akcja w szkole odbyła się po raz pierwszy i była niepowtarzalna. Uczniowie mogli zintegrować się i usamodzielnić się, a także kształtować postawę czytelniczą.

Zwycięzcami naszej zabawy mogą czuć się jednak wszyscy uczniowie i wszystkie szkoły, które wzięły udział w konkursie. Dzięki Wam tysiące osób w powiecie świdnickim dowiedziało się, jak wiele dzieje się każdego dnia w Waszych placówkach. Udowodniliście, że nauka może być również połączona z zabawą, a Wasze działania przynosić wiele korzyści lokalnej społeczności.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy i gratulujemy pomysłów na spędzanie czasu w szkołach, nie tylko przy nauce.

DSC08512

DSC08531

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *