Wycieczka do szkółki leśnej

Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka, we wtorek 24 września roku w ramach integracji międzyszkolnej dwie zaprzyjaźnione klasy ze szkół świdnickich: 3b z SP nr 6 pod opieką Anny Worobiec i 3a z SP nr 105 pod opieką Danuty Mrugały ponownie spotkały się. Wyruszyły na wycieczkę do szkółki leśnej w Bojanicach. Przewodnikiem była p. Monika Drozdowska-pracownik Nadleśnictwa Świdnica.

Głównym celem wycieczki była obserwacja roślin i zwierząt na poszczególnych piętrach warstw lasu, kształtowanie postaw ekologicznych dzieci, rozwijanie zainteresowania przyrodą, budzenie wrażliwości estetycznych poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą i kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.

Pani leśnik oprowadziła dzieci po szkółce leśnej. Przemierzając po ścieżce edukacyjnej uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o lesie. Poznali nazwy warstw lasu, roślinność i zwierzęta poszczególnych pięter, a także uczyli się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów. Dzieci zachowywały się w lesie odpowiednio do zasad stosowanych podczas bezpośrednich kontaktów z przyrodą.

Podsumowaniem wycieczki w szkółce leśnej były zadania przygotowane przez panią leśnik. Dzieci podczas zajęć w grupach mogły wykorzystać swoja wiedzę praktyczną na temat poznanych wiadomości o warstwach lasu, a w nagrodę za aktywne uczestnictwo otrzymali pamiątkowe naklejki o lesie.

Na zakończenie wycieczki na chłopców czekała miła niespodzianka z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczynki, oprócz serdecznych życzeń, wręczyły prezenty w postaci przybornika i lupy, które posłużyły chłopcom do obserwacji oznak przyrody w lesie.

(opr.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *