Wycieczka do kopalni węgla w Nowe Rudzie

Wycieczka do kopalni węgla w Nowej Rudzie miała na celu promocję atrakcyjnych miejsc turystycznych Dolnego Śląska oraz cel edukacyjny, który uwzględniał rys historyczny powstania węgla oraz zapoznanie z ciężką i niebezpieczną pracą górników.

Wycieczka do kopalni węgla 1

Po przyjeździe na miejsce spotkaliśmy się z bardzo miłym panem przewodnikiem, który rozpoczął naszą wizytę w kopalni od zwiedzania Muzeum Górniczego. W muzeum uczestnicy wycieczki oglądali nie tylko eksponaty, ale również mogli uczestniczyć w niektórych sytuacjach związanych z pracą w kopalni. Jedną z wielu atrakcji był niezapomniany Skarbnik – duch kopalni, który nie tylko nas straszył, ale również rozbawiał. Na koniec wycieczki przejechaliśmy się pociągiem, który wywiózł nas z kopalni. Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia tego atrakcyjnego miejsca.

Uczniowie uznali to wydarzenie za bardzo atrakcyjne, które na długo pozostanie w ich pamięci. Wycieczka pozwoliła nie tylko poszerzyć wiadomości z zajęć, ale również w sposób bezpośredni poznać ciężką i niebezpieczną pracę górników. Zakupione pamiątki i zdjęcia będą przedłużeniem wrażeń i przeżyć oraz promocją tego wydarzenia i miejsca w rodzinie i środowisku.

Uczniowie klasy III z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Goczałkowie, której opiekunem jest Małgorzata Brzoska.

Wycieczka do kopalni węgla 2

Wycieczka do kopalni węgla 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *