Wybrano operatora schroniska

Rozstrzygnięty został konkurs ofert na realizację zadania publicznego w latach 2017 – 2021 z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego pod nazwą „Zapewnienie opieki zwierzętom bezdomnym na terenie gminy miasto Świdnica poprzez prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Pogodnej w Świdnicy”.

schronisko (1)

Dotację w wysokości 230 tys. zł na rok 2017 przyznano Fundacji „Mam Pomysł” z Bielawy, która dała najlepszą gwarancję zapewniającą oczekiwania miasta w zakresie prowadzenia schroniska. Doświadczenie fundacji w realizacji podobnych zadań okazało się lepsze od pozostałych ofert. Dodatkowo kwota dotacji zaoferowana przez zwycięzcę konkursu okazała się niższa od zaproponowanej przez miasto. Obiekt zostanie przekazany fundacji do połowy grudnia.

Na realizację zadania oferty złożyło także Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oddział w Świdnicy oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich z Bielawy.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji przy ul. Pogodnej powstał budynek główny z segmentem administracyjnym i socjalnym, segmentem weterynaryjnym (sala zabiegowa, sala operacyjna, pomieszczenia dla kotów, izolatka dla chorych zwierząt), segmentem gospodarczym (kuchnia i pomieszczenie na zapasy karmy), pawilon dla psów, chłodnia, śmietnik, dojazd oraz parking. Koszt budowy schroniska to ok. 1 800 tys. zł.

1 thought on “Wybrano operatora schroniska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *