Wybiegał Super Szlem Komandosa

Świdnicki policjant sierż. szt. Aleksander Sobieraj odniósł olbrzymi sukces, jako nieliczny ukończył Super Szlem Komandosa, w którego skład wchodzą cztery biegi o łącznym dystansie blisko 180 kilometrów.

Niezwykłym osiągnięciem sportowym może pochwalić się funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji Świdnicy – sierż. szt. Aleksander Sobieraj. Z powodzeniem ukończył on Super Szlem Komandosa, w którego skład wchodzą cztery biegi o łącznym dystansie blisko 180 kilometrów tj: Ćwierćmaraton Komandosa (11km),  Półmaraton Komandosa (21km), Setka Komandosa (102km), Maraton Komandosa (42km). – Warto dodać, że zawodnicy startują w pełnym umundurowaniu polowym (mundur z długim rękawem, beret lub czapka, buty krój wojskowy) z plecakiem (minimalne wymiary 45x30cm) w kolorze odpowiadającym umundurowaniu o wadze 10 kg na całej trasie biegu – podaje sierż. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Wśród „zwycięzców”, bo samo ukończenie tej próby jest olbrzymim sukcesem, był właśnie Aleksander Sobieraj. Pokonanie tego dystansu zajęło mu łącznie 20:50:16 godzin.

-Jako amatora cieszy mnie dotarcie do każdej mety. Bieganie ultramartonów jako dyscyplina, którą uprawiam jest dość dużym wyzwaniem, niejednokrotnie są to trasy powyżej 100 km w górzystym terenie z wysokimi przewyższeniami. Pomimo własnych słabości, urazów, kontuzji, które pojawiają się na trasie i myśli by dać sobie spokój, by zejść ze szlaku, tylko obrany cel i duża motywacja do zrealizowania celu, pcha nas dalej i dodaje sił  – mówi sierż. szt. Aleksander Sobieraj.

Funkcjonariusz w Policji służy od 10 lat i obecnie jest asystentem w Zespole do Spraw Wykroczeń Wydziału Prewencji świdnickiej komendy. Na co dzień, zaangażowany w służbę i dynamiczny policjant, a po godzinach spędzonych w mundurze, jak sam twierdzi, stres spala biegając.

To oczywiście nie koniec startów Aleksandra Sobieraja, dlatego gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

(KPP Świdnica)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *