Wszystko o kąpieliskach

Bakterie e.coli to najczęściej spotykane zanieczyszczenie wody, które powodje biegunkę, bóle brzucha czy znacznie gorsze powikłania. Aby uniknąć nieprzyjemności i zapewnić bezpieczeństwo podczas letnich wodnych rozrywek, Państwowa Inspekcja Sanitarna utworzyła serwis kąpieliskowy.

Bakterie e.coli to najczęściej spotykane zanieczyszczenie wody, które powoduje biegunkę, bóle brzucha czy znacznie gorsze powikłania. Aby uniknąć nieprzyjemności i zapewnić bezpieczeństwo podczas letnich wodnych rozrywek, Państwowa Inspekcja Sanitarna utworzyła serwis kąpieliskowy.

Portal informacyjny funkcjonuje od połowy czerwca. Dzięki sk.gis.gov.pl można dowiedzieć się o jakości wody oraz o tym, które z kąpielisk jest zamknięte. Po wybraniu kąpieliska na mapie Polski, wyświetla się komunikat z pełną wersją raportu zawierającego m.in. dane o jakości wody, infrastrukturze kąpieliska czy kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem. W przypadku kąpieliska jeszcze nie aktywnego pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego.

Ten z reguły obowiązuje od 15 czerwca do 30 września.

 

mm

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *