Wszystkich Świętych z utrudnieniami

Tradycyjnie w okresie Wszystkich Świętych spodziewany jest wzmożony ruch w okolicach cmentarzy. 

DSC_6472

Przypominamy, że trwają prace drogowe przy ul. Wałbrzyskiej, z uwagi jednak na zbliżające się święto przejazd przez teren budowy tj. skrzyżowanie ulic Wałbrzyskiej i Słowiańskiej będzie możliwy.

W rejonie cmentarza przy ul. Słowiańskiej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na jezdni. Dopuszczone będzie parkowanie pojazdów na trawie, na poboczu po stronie przeciwnej do cmentarza. Podobnie sytuacja wyglądać będzie przy ul. Bobrzańskiej, tam również parkować będzie można tylko na poboczu.

Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz przy ul. Brzozowej od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową. Dla dojeżdżających autobusami MPK przystanki zlokalizowane są przy ul. Pionierów oraz jeden tymczasowy przy ul. Zielonej (przystanek przeniesiony z ul. Przyjaźni).

Wjazd w ulicę Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i niepełnosprawnych. Parkingi dodatkowe zlokalizowane zostaną: na łączce – dojazd z parkingu przy ul. Śląskiej (wyjazd wyłącznie w prawo), na ul. Sportowej – parkowanie jednostronne, na ul. Bokserskiej – parkowanie jednostronne, na części ul. Śląskiej (od ul. Zielonej do ul. Przyjaźni) – parkowanie jednostronne.

Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie: w trójkącie ulic Przyjaźni, Zielona i Śląska (od Zielonej do Przyjaźni), na ul. Sadowej (do ul. Przyjaźni) i na ul. Sportowej i ul. Bokserskiej (od OSiR do mostu na Śląskiej).

Przy ul. Odnowiciela, blisko bramy wejściowej na cmentarz, zlokalizowany będzie tymczasowy przystanek dla autobusów MPK. W rejonie tego cmentarza organizacja ruchu pozostanie bez zmian.

Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Do kierowców apelujemy o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Świdnicy do pozostawienia swoich samochodów i skorzystania z komunikacji miejskiej. We wtorek, 1 listopada przejazd komunikacją miejską jest bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Przygotowany został również specjalny rozkład jazdy o zwiększonej częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych obsługujących rejon cmentarzy, wprowadzone zostaną także dodatkowo przystanki zastępcze.

zmiany listopad

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *