Wspomnieli na korcie Bogdana (FOTO)

Na szczęście deszczowe chmury omijały korty z daleka. Przy optymalnej pogodzie i rewelacyjnej frekwencji 19 czerwca odbył się 4. Memoriał Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym.

tenis (2)

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: gier singlowych i deblowych. Turniej singlowy masters to rywalizacja 8 najlepszych zawodników z aktualnego rankingu świdnickiego. Natomiast w grach deblowych walczyły ze sobą losowo wybranych 18 par. W obu przypadkach gry odbywały się systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Duża frekwencja spowodowała, że ścisłe finały kończyły się przed godz. 20.00. Oficjalnego otwarcia o godz. 12.00 dokonała Małgorzata Szymańska, żona Bogdana oraz dyrektor ŚOSIR Jerzy Żądło.

Przebieg wielu spotkań był bardzo zacięty szczególnie w grach deblowych. Ostatecznie w deblu zwyciężyła para Mariusz Misiek i Jacek Angrys pokonując w finale Roberta Kurowskiego i Adama Mądrzaka 7-5. O trzecie miejsce walka stoczyła się pomiędzy teamem Orzechowskich. Tata i syn Jacek i Piotr Orzechowscy przegrali z parą Marek Orzechowski i Bogdan Grzebielski. W singlu tytuł mistrza Świdnicy utrzymał Mateusz Kwinta, który w finale wygrał 6-3, 6-3 z Sebastianem Kalembą. Po bardzo wyrównanym meczu o miejsce trzecie pomiędzy Andrzejem Pawłowskim i Michałem Kozłowskim w tie-breaku lepszy okazał się ten pierwszy.

Organizatorem imprezy jest co roku Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tenis Fan Klub. Jednymi ze sponsorów nagród byli: Bank Zachodni WBK, Fundacja Łączy nas Football  oraz Firma JAKO. Na zakończenie dla najlepszych w obu kategoriach przygotowane były puchary, statuetki, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród pozostałych uczestników memoriału rozlosowano drobne nagrody sportowe ufundowane przez ŚOSIR. Organizatorzy przygotowali również wspólne grillowanie.

Bogdan Szymański był prawdziwą ikoną świdnickiego tenisa ziemnego. Jako zawodnik grał na poziomie I i II ligi, później jako amator przyczynił się do popularyzacji tej dyscypliny w Świdnicy. Przez kilka lat piastował funkcję zastępcy dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Rozruszał życie na kortach. To on był pomysłodawcą rozgrywek rankingu tenisowego, który nieprzerwanie funkcjonuje od ponad piętnastu lat, organizatorem meczów międzymiastowych i międzynarodowych reprezentacji Świdnicy. Poza tym przez długie lata był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem – wspomina „Szymka” Stanisław Seweryn z Tenis Fan Klub-u.

TURNIEJ SINGLOWY MASTERS:

 1. Mateusz Kwinta
 2. Sebastian Kalemba
 3. Andrzej Pawłowski
 4. Michał Kozłowski

5-6. Łukasz Zięta, Jędrzej Glinka

7-8. Norbert Kuraciński, Mirosław Toporkiewicz

GRY DEBLOWE:

 1. Mariusz Misiek, Jacek Angrys
 2. Robert Kurowski, Adam Mądrzak
 3. Marek Orzechowski, Bogdan Grzebielski
 4. Jacek Orzechowski, Piotr Orzechowski
 5. Dorian Baziak, Ireneusz Biel
 6. Paweł Pasternak, Piotr Krzyżanowski
 7. Dariusz Pytel, Marta Franckiewicz
 8. Marek Florczak, Kamil Ślęzak
 9. Dariusz Sztuka, Małgorzata Misiek
 10. Michał Sikora, Marek Okrasa
 11. Janusz Barylski, Tadeusz Masny
 12. Jakub Bejster, Adam Schienke
 13. Ryszard Rodziewicz, Krzysztof Waszkiewicz
 14. Waldemar Zawadzki, Aneta Pytel
 15. Bartosz Różycki, Artur Soroczyński
 16. Olga Szalecka, Igor Barylski
 17. Mariusz Paździora, Ireneusz Wiercigroch
 18. Mariusz Bielejewski, Piotr Baziak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *