Boks, Sport

Wspomną mistrza, wspomogą Michała. Boks w Galerii Świdnickiej

Przed nami dziesiąty Międzynarodowy Turniej Bokserski organizowany przez Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica. Jubileuszowa edycja zobowiązuje: będzie dużo walk, dodatkowe atrakcje oraz bardzo ważne akcenty charytatywne i historyczne. Już dzisiaj warto zarezerwować sobie sobotę i niedzielę (1 i 2 października) na odwiedziny Galerii Świdnickiej, gdzie odbędą się zawody.

boks (5)

W zawodach wystartuje około 80 zawodników i zawodniczek z Polski, Niemiec, Czech i Ukrainy. Planujemy przeprowadzenie walk we wszystkich kategoriach wiekowych, również seniorów – opowiada Ryszard Pycz, prezes bokserskiej Polonii.

W trakcie dwudniowych zawodów przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna na rzecz cierpiącego na dystrofię mięśniową Michała Szalińskiego. Przed tygodniem fatalna pogoda sprawiła, że planowany na obiektach ŚOSiR-u festyn specjalny trzeba było odwołać. – Jesteśmy w kontakcie z Wiesławem Żurkiem, który obiecał, że część nagród rzeczowych trafi na nasz turniej. Cieszymy się, że środowisko bokserskie i kibice, którzy przyjdą na zawody będą mogli pomóc Michałowipodkreśla Mariusz Kuc, trener młodych pięściarzy Polonii, a zarazem radny Rady Miejskiej w Świdnicy.

Konto Michała zasilą również pieniądze z licytacji sportowych pamiątek, między innymi po Wiesławie Rudkowskim, zmarłym w marcu tego roku srebrnym medaliście IO Monachium 1972, mistrzowi Europy, dziesięciokrotnemu mistrzowi Polski. – Wiesław był naszym, wielkim przyjacielem. Był obecny na wszystkich dziewięciu dotychczasowych edycjach naszego turnieju. Dziesiątej nie doczekał, uznaliśmy więc, że od tego roku turniej będzie nosił jego imię – tłumaczy Ryszard Pycz. Na zawodach ma być obecna wdowa po znakomitym pięściarzu.

Jesteśmy zaszczyceni faktem, że kolejny raz turniej odbędzie się w naszym obiekcie – mówi Kamil Janicki, kierownik ds. marketingu z Galerii Świdnickiej. – Przede wszystkim cieszymy się, że tym razem możemy wspólnie powalczyć o wsparcie dla Michała i mamy nadzieję, że w pewnym stopniu uda nam się zrekompensować mu imprezę, na którą tak bardzo liczył. To z jakim uporem walczy o zdrowie czyni go mistrzem wagi ciężkiej – dodaje z uśmiechem Kamil Janicki.

Zmagania bokserów uatrakcyjnią między innymi pokazy akrobatów z MKS Polonii Świdnica, cheerleaderek z Gimnazjum nr 2 w Świdnicy czy pokazy Zumby prowadzone przez klub Fitness World. Wstęp na zawody jest wolny.

26 września 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *