Wspierają organizacje pozarządowe

Ponad 66 tysięcy złotych przeznaczył z budżetu gminy burmistrz Leszek Michalak stowarzyszeniom i organizacjom pozarządowym działającym w terenie miasta.

Kilka dni temu podpisane zostały umowy z Towarzystwem Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy na realizację zadania „Działania na rzecz osób w terminalnej fazie choroby nowotworowej” oraz Żarowskim Stowarzyszeniem „Edukacja” na dwa zadania „Świadczenie usług rehabilitacyjnych na terenie miasta Żarów” i „Prowadzenie placówki wsparcia dziennego na terenie miasta Żarów”.

Na wsparcie hospicjum, z którego usług korzystają także mieszkańcy gminy Żarów i inni mieszkańcy powiatu świdnickiego przekazanych zostało 12.200 złotych. Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy Żarów z opieki świdnickiego hospicjum mogą bezpłatnie korzystać mieszkańcy naszej gminy. – Pan Leszek Michalak Burmistrz Żarowa podpisał jako pierwszy samorządowiec umowę na wsparcie swoich mieszkańców bezpłatną opieką medyczną, jaką świadczymy. Serdecznie dziękujemy. W minionym roku z tych usług skorzystało 9 osób z terenu gminy Żarów – wyjaśnia Gabriela Kaczkowska z Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy. Środki z budżetu gminy Żarów otrzymało także Żarowskie Stowarzyszenie „Edukacja”. Na realizację zadania „Świadczenie usług rehabilitacyjnych na terenie miasta Żarów” stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 24 tysięcy złotych, a na zadanie „Prowadzenie placówki wsparcia dziennego na terenie miasta Żarów” kwotę 30 tysięcy złotych. Umowę podpisali burmistrz Leszek Michalak, Helena Słowik prezes Żarowskiego Stowarzyszenia „Edukacja” oraz Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie. W minionym roku z dofinansowanych usług rehabilitacyjnych skorzystało 388 mieszkańców gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *