Wpadli z używkami

narkotyki

3 lata więzienia grozi pięciu osobom zatrzymanym przez świdnickich policjantów. Czterej mężczyźni i jedna kobieta mieli przy sobie marihuanę, amfetaminę, tabletki ekstazy oraz substancję psychotropową.

Do zatrzymania doszło 5 lipca na terenie Świdnicy oraz Strzegomia.

Działania policjantów doprowadziły do pięciu osób podejrzewanych o posiadanie niedozwolonych substancji. Przy zatrzymanych ujawniono marihuanę, amfetaminę, tabletki ekstazy oraz substancję psychotropową o nazwie mefedron. Zatrzymań dokonali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, jak i policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu. Zatrzymani to czterej mężczyźni w wieku od 19 do 30 lat oraz 19-letnia kobieta.

Podejrzewani trafili do policyjnego aresztu, a po przedstawieniu zarzutów czeka ich sąd.

Ograniczanie przestępczości narkotykowej to jeden z ważniejszych celów działań policji – przyznaje asp. sztab. Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

oprac. (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *