Wpadka

Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego świdnickiej komendy zatrzymali kolejnego kierującego u którego badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych. Ponadto mężczyzna w chwil zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki.

Do zdarzenia doszło 30 stycznia. Policjanci patrolujący rejon miasta Świdnica, na ul. Przemysłowej  tuż przed północą  zauważyli samochód osobowy marki  Citroen Jumper. Pojazdem tym  poruszał się młody mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu.  Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący – 21-letni  mieszkaniec Wałbrzycha jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie.  Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.  Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

W czasie kontroli 21-latek cały czas zachowywał się bardzo nerwowo, czym wzbudził podejrzenia policjantów, którzy postanowili sprawdzić powód jego niepokoju.  Na pytanie funkcjonariuszy, czy mężczyzna posiada przy sobie jakiekolwiek rzeczy prawnie zabronione, mężczyzna  dobrowolnie wydał policjantom 2 „zawiniątka”, jedno  z zawartością białego proszku, a drugie z zawartością zielonego suszu. Substancje poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to amfetamina, a także marihuana. 21-latek posiadał przy sobie ponad 25 porcji tych narkotyków. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Przypomnijmy. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *