Wpadł stosując metodę „na wnuczka”

antyterrorysci

antyterrorysciMężczyzna, który wyłudzał pieniądze metodą „na wnuczka”, wpadł w ręce dzierżoniowskiej policji. Mieszkaniec Dusznik Zdroju został zatrzymany w momencie, kiedy przyszedł po odbiór pieniędzy w kwocie 14.000 zł i 9.000 euro. W podobny sposób oszukał i okradł jeszcze co najmniej trzy inne starsze osoby oraz próbował oszukać dwie kolejne.

 

Mężczyzna, który wyłudzał pieniądze metodą „na wnuczka”, wpadł w ręce dzierżoniowskiej policji. Mieszkaniec Dusznik Zdroju został zatrzymany w momencie, kiedy przyszedł po odbiór pieniędzy w kwocie 14.000 zł i 9.000 euro. W podobny sposób oszukał i okradł jeszcze co najmniej trzy inne starsze osoby oraz próbował oszukać dwie kolejne.policja1

19 października funkcjonariusze z dzierżoniowskiej komendy zatrzymali 22-letniego mieszkańca Dusznik Zdroju podejrzanego o oszustwa metodą „na wnuczka”. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, gdy przyszedł odebrać pieniądze od 77-latki. Sprawca miał zabrać od kobiety 14.000 zł oraz 9.000 euro. Wcześniej 77-latka odebrała telefon od osoby, która przedstawiła się jako członek rodziny i prosiła ją o pomoc finansową.

Po zatrzymaniu w trakcie dalszych czynności policjanci z Dzierżoniowa ustalili, że 22-latek ma na swoim koncie jeszcze pięć oszustw. Jak się okazało, mechanizm działania był taki sam. W dniu zatrzymania uzyskał tą metodą 5.000 zł od 81-kobiety z Bielawy.

Usiłował wyłudzić również pieniądze od 85-letniej mieszkanki Pieszyc. Do przekazania pieniędzy nie doszło z uwagi na skontaktowanie się z prawdziwą wnuczką, która zaprzeczyła aby miała wypadek i prosiła o pieniądze.

17 października sprawca działał na terenie Kłodzka gdzie usiłował wyłudzić 45.000 zł. Również i w tym przypadku nie doszło do przekazania pieniędzy z uwagi na kontakt z prawdziwym członkiem rodziny. Niestety, tego szczęścia nie mieli dwaj inni pokrzywdzeni, którzy przekazali łącznie ponad 30.000 zł.

Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na okres trzech miesięcy. Policja sprawdza, kto jeszcze był zamieszany w ten proceder oraz czy mężczyzna oszukał w ten sposób również inne osoby. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *