Wojna w Jedlinie

reko_jedlina

reko_jedlinaDwanaście tysięcy turystów z całego regionu, niemieckie Messerschmidty, rosyjski Jak, dym i wybuchy – tak wyglądała sobota na terenie kompleksu pałacowego Jedlinka w Jedlinie-Zdroju.

Dwanaście tysięcy turystów z całego regionu, niemieckie Messerschmidty, rosyjski Jak, dym i wybuchy – tak wyglądała sobota na terenie kompleksu pałacowego Jedlinka w Jedlinie-Zdroju.reko_jedlina

Wszystko za sprawą niezwykłej rekonstrukcji historycznej „Ostatnia tajemnica Riese” przedstawiającej wydarzenia wojenne, które miały miejsce w maju 1945 roku. Zachwyceni turyści mieli okazję zobaczyć doskonale przygotowane widowisko historyczne – bitwę niedobitków III Rzeszy z Armią Czerwoną, a także palenie dokumentów przez Pałacem Jedlinka i przejęcie terenu przez Rosjan.

– To pierwszy tego typu pokaz w Polsce i z pewnością wielki sukces. Sądzę, że to wydarzenie wpłynie na większe zainteresowanie turystyczne tym regionem. Już zastanawiamy się na kolejną inscenizacją, tym razem z okresu I wojny światowej – zdradza Łukasz Kazek, organizator imprezy. Niezwykły pokaz powietrzny z udziałem trzech maszyn zaprezentowali Słowacy z grupy rekonstrukcyjnej Retro Sky Team. Turyści mogli z bliska przyjrzeć się maszynom, uzbrojeniu, czy umundurowaniu z okresu II wojny światowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *